Doraźna pomoc w bólu brzucha

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Każdy z nas lubi łakocie. Niestety nie dla wszystkich ich zjadanie kończy się bezkarnie. Są osoby, które zjedzenie smakołyków muszą odpokutować bólem brzucha. Prawda jest taka, że bóle brzucha to jedna z najczęściej występujących dolegliwości. Pojawia się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Atakuje osoby w różnym wieku. Może pojawić się niespodziewanie i nagle i tym samym zaburzyć normalne funkcjonowanie. Bóle brzucha potrafią być bardzo męczące, ale… Można je zwalczyć albo przynajmniej zminimalizować. W jaki sposób?

Po pierwsze – herbatka ziołowa na niestrawność

Herbaty ziołowe wykazują działanie rozkurczające, dlatego też doskonale sprawdzają się w bólach brzucha różnego pochodzenia, w tym po przejedzeniu. Z herbatek ziołowych najlepsze efekty daje słynna mięta i rumianek. Ten ostatni pomaga także w zatruciu pokarmowym. Podobne działanie do herbat ziołowych wykazuje siemię lniane.

Na przejedzenie sprawdzą się też niektóre przyprawy. Numerem jeden jest kminek. Ulgę w dyskomforcie przynosi też koper i majeranek.

Po drugie – leki rozkurczowe

Buscopan - lek o działaniu rozkurczowym (źródło: buscopan.pl)

Buscopan – lek o działaniu rozkurczowym (źródło: buscopan.pl)

Nieprzyjemne kłucie w brzuchu, efekt rozpierania i wzdęcia pomogą pokonać leki rozkurczowe. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele preparatów o działaniu rozkurczowym. Po który sięgnąć? Na pewno po ten, który nie maskuje problemu i faktycznie rozwiązuje problem. Moim numerem jeden jest Buscopan – lek ukierunkowany na leczenie skurczowych dolegliwości brzusznych. Buscopan działa dokładnie tam, gdzie powstaje ból, a więc w brzuchu. Co ważne – działa bezpośrednio na obkurczone mięśnie przewodu pokarmowego, rozluźniając je i usuwając przyczynę nieprzyjemnych dolegliwości.

Buscopan to lek, który obecnie cieszy się największym zaufaniem. W przeciwieństwie do innych tabletek rozkurczowych, nie maskuje bólu, tylko go zwalcza. Lek ten jest bezpieczny, tak więc można po niego sięgać zawsze, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Więcej na temat leku Buscopan przeczytacie tutaj: http://www.nabolbrzucha.pl/czym-jest-buscopan.html

Po trzecie – masaż i terapia ciepłem

Na bóle brzucha i męczące skurcze bardzo pomocne są także ciepłe okłady i delikatne masaże. Te ostatnie należy wykonywać z ogromnym wyczuciem tak, aby nie zrobić sobie krzywdy. Brzuch należy masować zawsze ruchami kolistymi, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Ciepłe okłady o działaniu rozkurczowym i przeciwbólowym najlepiej wykonywać przy pomocy termoforu lub poduszki elektrycznej. Jeśli nie posiadacie ich w domu, okłady wykonujcie przy użyciu butelki wypełnionej ciepłą wodą.

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.