Kofeinowy uśmiech z kapsułki

uśmiech w kapsułce

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kofeiny. Ba! Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez solidnej porcji kofeiny. Kofeina działa szybko i przynosi doskonałe efekty. Budzi, pobudza do działania, dodaje energii, poprawia koncentrację, a także poprawia samopoczucie i zwalcza chandrę. Co ciekawe, kofeina wspomaga także leczenie niektórych chorób, np. kataru siennego i astmy. Ale uwaga. Zbyt duże ilości kofeiny mogą wywołać stany lękowe, problemy ze skupieniem, drżenie rąk i odwodnienie. Dlatego też – sięgajmy po kofeinę, ale róbmy to z umiarem.

Jak wiadomo najlepszym, jednocześnie najsmaczniejszym źródłem kofeiny jest kawa. Oczywiście na zawartość kofeiny w czarnym naparze wpływa wiele czynników, m.in. mielenie kawy, stopień uprażenia ziaren, ilość użytej kawy oraz metody parzenia. Najlepiej parzyć kawę w temperaturze 90-96 °C. Im bardziej zmielona kawa, tym łatwiej uwalnia kofeinę. Kofeinę posiada także kawa bezkofeinowa! Fakt – ma jej zdecydowanie mniej, niż kawa tradycyjna, ale ma.

Chcąc czuć się dobrze i przyjemnie, należy wybierać słabsze napary kawy, delikatnie wpływające na samopoczucie i łagodnie, aczkolwiek skutecznie poprawiające jesienny nastrój. Świetnym rozwiązaniem dla prawdziwych smakoszy kawy są np. kapsułki Dolce Gusto (sprawdź). Dzięki nim każdego dnia możemy cieszyć się cudownie aromatyczną kawą w innej odsłonie – w zależności od nastroju, chęci, itp.

Ekspresy kapsułkowe zrobiły w ostatnim czasie zawrotną karierę. Dzięki nim oczekiwanie na poranną kawkę trwa zaledwie kilka chwil. W międzyczasie możemy umyć zęby lub wytuszować rzęsy 😉

źródło: makro.pl

źródło: makro.pl

Jak to w ogóle działa? Bajecznie prosto! Wyjmujesz z pudełka kapsułkę z ulubioną kawą (w moim przypadku są to ostatnio kapsułki Dolce Gusto Cappuccino), wkładasz do ekspresu, naciskasz odpowiedni przycisk i… gotowe! Sekretem tego cuda jest to, że w kapsułkach znajduje się już odmierzona i przygotowana do zaparzenia porcja kawy. Prawda, że wygodne?

Ps. Zakup ekspresu kapsułkowego nie jest kosztowny. Tego typu ekspresy są zazwyczaj tańsze od modeli tradycyjnych. Dużym plusem tego typu urządzeń jest także ich design. Ekspresy kapsułkowe są niewielkie i genialnie współgrają z nowoczesną aranżacją wnętrza. A same kapsułki? Dzięki temu, że są dostępne w różnych wariantach, dają nam dużą wolność. Bo przecież nikt nigdy nie powiedział, że kofeina musi zawsze smakować tak samo. Smacznego 🙂

 

 

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.