Ibiza – najbardziej imprezowa wyspa na świecie

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami. Jeśli tylko się postaramy, już teraz poczujemy ich zapach. Warto więc pomyśleć nad kierunkiem wakacyjnych wojaży. Ja proponuję wam Ibizę – jedną z najbardziej ciekawych i imprezowych wysp świata. Jeśli nie lubicie lenistwa, nicnierobienia, ani wylegiwania się na plaży przez cały dzień – Ibiza będzie dla was strzałem w dziesiątkę!

Ibiza nigdy nie śpi!

ibiza wyspa imprezNa Ibizie imprez nie brakuje. Prawda jest taka, że mało kto tutaj śpi. Dlatego też jadąc na wakacje na Ibizę, dobrze jest wcześniej nieco się wyspać 🙂 Ibiza słynie z najlepszych dyskotek na świecie. Do tych naprawdę wart uwagi należą: Paradise, Amnesia i Space. Na Ibizie znajduje się aż siedem spośród najbardziej znanych lokali tanecznych w Europie. Ściągają tu najlepsi DJ-e świata, króluje muzyka techno, house. Do wszystkich dyskotek na wyspie kursuje co godzinę specjalny „discobus”. Kluby zamykają się dopiero o godzinie 6.00 i właśnie o tej porze na ulicach panuje największy tłok. Część uczestników nocnych zabaw wraca wtedy do hotelu, niektórzy jadą na plaże, by w barach nad brzegiem morza zjeść śniadanie.

Uwaga! Jadąc na Ibizę, na próżno szukać Polaków. Wyspa to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie spotkanie drugiego Polaka graniczy z cudem. Jeśli więc zechcecie odpocząć od rodaków – Ibiza będzie jak znalazł 🙂 Dużo tu za to Anglików, Hiszpanów i Niemców.

Miejsca warte odwiedzenia

wakacje na ibizieAle ale… Ibiza to nie tylko kraina zabawą płynąca. Jeśli zmęczycie się imprezowaniem, cichy kącik do relaksu również znajdziecie. Miejsc z pięknymi widokami nie brakuje. Nie brakuje też wspaniałych plaż, na których można poleniuchować, wąskich uliczek i nadmorskich bulwarów, którymi można pospacerować. Jedną z najpiękniejszych i co ciekawe – najdłuższych plaż Ibizy jest Playa den Bossa. Godna uwagi i odwiedzenia jest też Playa de Talamnca. Niezwykle urokliwą i bardziej intymną plażą jest z kolei Cala d’Hort. Będąc na Ibizie warto wybrać się też na małe zwiedzanie. Na pewno odwiedzić należy Cova de Can Marca, czyli najpopularniejszą jaskinię na wyspie oraz starówkę w mieście Dalt Vila, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jeśli skusisz się na wyjazd na imprezową wyspę, koniecznie sprawdź ofertę domów i apartamentów na wakacje na Ibizie: http://www.edom.pl/noclegi/es/1462/ibiza-hiszpania/

 

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.