Pomysł na relaks – winoterapia

Spa na mazurach

źródło: www.gleboczek.pl

Co powiecie na małe oderwanie od rzeczywistości? Dziś proponuję wam relaks w nietypowym wydaniu – z winem w roli głównej. Winoterapia, bo o niej mowa to w ostatnim czasie prawdziwy krzyk mody jeśli chodzi o pielęgnację skóry i ciała. Okazuje się, że ten niezwykle szlachetny trunek, swoje zastosowanie znajduje nie tylko w gastronomii, ale także w kosmetologii. Co ciekawe – jako kosmetyk, wino było wykorzystywane już w starożytności. W Egipcie nie tylko serwowano sobie relaksujące kąpiele w winie, ale także osadem z wina nacierano ciało. W ten sposób zapewniano sobie dobrą kondycję skóry i atrakcyjny wygląd.

Zalety winoterapii

źródło: pinterest

źródło: pinterest

W dzisiejszych czasach również możemy wykorzystać wino i do relaksu psychicznego i do odnowy biologicznej. Coraz więcej Spa posiada w swojej ofercie zabiegi na bazie wina. Winoterapia to świetne rozwiązanie na zapewnienie sobie gładkiej, miękkiej i przyjemnej w dotyku skóry. Polifenole zawarte w winogronach wykazują silne działanie przeciwutleniające. Dzięki temu skutecznie redukują poziom wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się organizmu.

Udowodniono też, że zabiegi winoterapii przyspieszają spalanie tłuszczu w organizmie, a co za tym idzie, pozwalają zgubić zbędne kilogramy i wyszczuplić sylwetkę. Dzięki winoterapii skutecznie walczy się również z nękającym wiele kobiet cellulitem. Winoterapia wspomaga drenaż ciała i znacząco poprawia ogólny wygląd i kondycję skóry. Ogromną zaletą winoterapii jest to, że można z niej korzystać niezależnie od wieku!

Z dobroczynnego działania winoterapii korzystają największe polskie i światowe gwiazdy. Wierną fanką tego typu zabiegów jest Madonna. Nic dziwnego, że wciąż wygląda jak nastolatka 🙂

Spa oferujące winoterapię

źródło: www.gleboczek.pl

źródło: www.gleboczek.pl

Spa oferujących winoterapię nie trzeba szukać daleko.Nie musimy wyjeżdżać z Polski, aby oddać się prawdziwym przyjemnościom. Wystarczy na przykład pojechać na Mazury. To właśnie na Mazurach znajduje się najlepsze moim zdaniem Spa, które w niezwykle bogatej gamie różnego rodzaju zabiegów, posiada właśnie winoterapię. Hotel Głęboczek, bo o nim mowa to prawdziwy raj na ziemi. Hotel usytuowany jest na pięknym pojezierzu. Towarzyszą mu jeziora i lasy, a także wspaniała winnica. To właśnie to Spa na Mazurach oferuje nam cudowne kąpiele w winie Pinotage oraz rozpieszczające zmysły i ciało masaż Pinotage.

Spa na Mazurach Głęboczek to najlepszy pomysł na wypoczynek i regenerację sił w dosłownym tego słowa znaczeniu. Więcej na temat Spa Głęboczek oraz jego oferty znajdziecie tutaj: http://www.gleboczek.pl/#!/vine-spa/winnica-spa/

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.