Jak wybrać dobrą szkołę językową

źródło: empikschool.com

źródło: empikschool.com

Moi drodzy Wieczoromaniacy! Dziś mam dla Was trochę nietypowy post, bo nie o jedzeniu, knajpkach czy restauracjach. Dziś będzie o Language School, czyli szkole języków obcych. Dlaczego? Bo jak zapewne wiecie, uczenie się języków obcych jest dziś szalenie ważne. Bez znajomości chociażby angielskiego nie jesteśmy w stanie żyć tak, jakbyśmy chcieli. Znajomość języków obcych gwarantuje nam lepszy start w przyszłość, daje szanse na lepszą pracę, zapewnia o wiele więcej możliwości. Znając języki obce możemy swobodnie poznawać inne kultury, obcować z innymi kulturami, być ich częścią. Możemy zwiedzać świat bez żadnych kompleksów i obaw. Ogólnie rzecz biorąc, znając języki obce, możemy żyć lepiej i na wyższym poziomie. A jak języki obce, to oczywiście szkoła językowa. Specjalnie dla Was zebrałam wytyczne dotyczące wyboru dobrej szkoły języków obcych. Na co zwrócić uwagę szukając idealnej Language School? (sprawdź)

Po pierwsze – wykwalifikowani lektorzy

Może zabrzmieć to trochę niewiarygodnie, ale zdarzają się w szkoły językowe, w których uczący lektorzy nie dość, że nie mają doświadczenia w nauczaniu, to na dodatek nie posiadają do tego odpowiednich kompetencji. A niestety, jest to kwestia bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza. Zanim więc zapiszecie się do danej szkoły, sprawdźcie (np. w sekretariacie) kwalifikacje lektorów. Dobra szkoła językowa powinna mieć także zamieszczone na stronie internetowej notki o swoich lektorach, ich doświadczeniu i stosownych kwalifikacjach. Fajną opcją jest, jeśli w danej szkole uczą tzw. native speakers, czyli nauczyciele zza granicy. To dzięki nim można doszlifować akcent i poznać smaczki języka obcego, których nie pozna się podczas tradycyjnej nauki. Jeśli chcecie mówić po angielsku jak rasowy Amerykanin, koniecznie sprawdźcie czy interesująca Was szkoła posiada w swojej kadrze native speakerów.

Po drugie – ilość zajęć

Dobra Language School oferuje zajęcia przynajmniej 1 raz w tygodniu. Lekcje w domu przed komputerem powinny być tylko dodatkiem. Nic bowiem nie zastąpi osobistego kontaktu z lektorem, a tym bardziej native speakerem.

Po trzecie – nowoczesne technologie

W dobie XXI warto byłoby mieć dostęp do najnowocześniejszych technologii, bo to one sprawiają, że nauka języka obcego jest nie tylko przyjemniejsza, ale także wygodniejsza, łatwiejsza i przede wszystkim skuteczniejsza. Dlatego wybierając szkołę języków obcych sprawdźcie czy zapewnia ona swoim słuchaczom dostęp do takich multimedialnych „luksusów”. Popytajcie czy szkoła zapewnia swobodny dostęp do materiałów dydaktycznych.

Po czwarte – metoda nauczania

Metoda nauczania to kolejna ważna kwestia przy wyborze szkoły językowej. Bardzo popularne są teraz metody autorskie i z tego co wiem, to faktycznie sprawdzają się nieźle. Najważniejsze, aby podpytać, czy stosowana w danej szkole metoda nauczania poza nauką pisania, skupia się także na interakcji. Bardzo ważne jest, aby szkoła uczyła praktycznego języka, potrzebnego w codziennych sytuacjach życiowych. Ważne, aby szkoła dawała mnóstwo okazji do mówienia, a zajęcia były prowadzone w języku, którego chcecie się nauczyć.

Po piąte – certyfikat

Ważną kwestią jest także certyfikat. Szkoda zawracać sobie głowę szkołą, która nie oferuje stosownego certyfikatu po zakończonej nauce. Taki papier jest bardzo ważny, gdyż potwierdza znajomość języka obcego. To z kolei może bardzo ułatwić znalezienie pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

 

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.