Lokanta – restauracja orientalna

Lokanta to słowo oznaczające  w języku tureckim karczmę, w której jedzenie przyrządza się na oczach klientów. Nie inaczej jest w warszawskiej restauracji pod tą właśnie nazwą, mieszczącej się na ulicy Nowogrodzkiej, w pobliżu teatru Roma. Lokal składa się z dwóch sal z pięterkiem, jego wystrój mimo, że nieco chaotyczny jest całkiem przyjemny. Dominują tu ciemne kolory, zarówno jeżeli chodzi o kolor drewnianych stołów i krzeseł, jak również o kolorystykę ścian.

Restauracja Lokanta  specjalizuje się w tureckiej kuchni orientalnej. Możemy zamówić występujący pod różnymi nazwami Kebab, Cacik – turecki jogurt  z dodatkiem czosnku i ogórków, szaszłyki i pizzę z mielonym mięsem jagnięcym cielęciną, lub turecką kiełbasą.

W lokalu dostępna jest wydzielona sala dla palących. Niestety nie ma szatni, co zimą może sprawić nam kłopot z powieszeniem kurtki. Ceny jak na lokal w tej części Warszawy są dość przystępne, zimne przekąski zaczynają się już od 10 złotych, a ciepłe od 20. Dla piwoszy godnym zauważenia są tzw. Happy Days trwające od piątku do poniedziałku, w trakcie których piwo sprzedawane jest za pół ceny (0,5 l za 3,5 zł). Dodatkowo, goście którzy przyszli do Lokanty po spektaklach odbywających się w pobliskim Teatrze Muzycznym Roma otrzymują 10 % zniżkę.

Miejsce jest bardzo przyjemne ze względu na fajny wystrój i bardzo ciekawą lokalizację – w pobliżu Pałacu Kultury. Minusem jest panujący tutaj tłok i gwar. Niestety większe grupy osób w weekendowe popołudnia mogą mieć problem ze znalezieniem wolnych stolików bez wcześniejszej rezerwacji. Lokanta to bardzo ciekawa propozycja na „wstępne przygotowanie” przed wyruszeniem na szaleństwo sobotniej nocy, albo wspólny wypad na piwko, po męczącym dniu w pracy. Poniżej zamieszczam link, na którym możecie Państwo zobaczyć wystrój restauracji:

http://www.lokanta.pl/

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.