Po prostu… wyśmienita kawa i dobre jedzenie

Art bistro Po prostu (źródło: artbistro.po-prostu.pl)

Art bistro Po prostu (źródło: artbistro.po-prostu.pl)

„Po prostu” to jedno z tych miejsc w Warszawie, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Art bistro zlokalizowane jest na Mokotowie, niedaleko metra Wilanowska, a dokładniej rzecz ujmując przy ulicy Czerniowieckiej 9. Miejsce te ujmuje nie tylko niezwykłym klimatem, przesympatyczną obsługą, ale także dobrym jedzeniem i wyśmienitą kawą… Można śmiało powiedzieć, że Po prostu to nie tylko pokarm dla ciała, ale i dla duszy.

Moja pierwsza wizyta w Po prostu ograniczyła się do trzech kaw mrożonych. Były one tak dobre i tak pięknie podane, że nie chciałam rozpraszać się niczym innym. Możecie wierzyć, albo i nie, ale kawa mrożona w Po prostu jest prawdziwą ucztą dla naszych zmysłów. Ach, mogłabym pić ją każdego dnia. Dopiero następnego dnia przyszłam tu, żeby zjeść coś dobrego. Co można zjeść w Po prostu? Na śniadanie, możemy skusić się zarówno na zdrową i pożywną owsiankę, chałkę z mlekiem i miodem lub z masłem i dżemem, jak również wyborny omlet, pyszne naleśniki lub kanapki. W porze obiadowej w Po prostu możemy uraczyć się pierogami, makaronami przyrządzanymi na kilka sposobów, a także eskalopkami, stekiem lub moim ulubionym gulaszem z owoców morza. W Po prostu nie brakuje też smakołyków dla amatorów łakoci.  Moje serce skradło brownie z lodami waniliowymi i polewą owocową. Z pewnością warte grzechu są również tarty owocowe, jabłecznik na ciepło z lodami, ciasto marchewkowe oraz creme brulee. Porą wieczorową możemy wyskoczyć do Po prostu na pysznego drinka lub koktajl.

Po prostu (źródło: artbistro.po-prostu.pl)

Po prostu (źródło: artbistro.po-prostu.pl)

A co powiecie na taki duet – sztuka i jedzenie? W Po prostu wszystko jest możliwe… ot tak, po prostu. W art bistro bardzo często wystawiane są prace artystów plastyków. Nie brakuje tu również interesujących wernisaży i kameralnych recitali mniej lub bardziej znanych wokalistów i wokalistek. W każdą sobotę można posłuchać tu dźwięków płynących spod palców utalentowanych gitarzystów i pianistów.

Co by nie mówić o Po prostu, lokal ten jest niezwykle klimatyczny. Wnętrza są tak piękne i przyjazne, że aż nie chce się z nich wychodzić. W Po prostu zawsze można spotkać ciekawych ludzi i wymienić z nimi kilka interesujących zdań. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że Po prostu jest kulturalnym światem Mokotowa. Na pewno warto wpaść tu nie tylko na dobre jedzenie, ale także aby wchłonąć trochę artystycznego powietrza.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.