Fryderyki 2015 rozdane! Wielki triumf Natalii Przybysz

źródło: eska.pl

źródło: eska.pl

Tegoroczna Gala Fryderyków wywołała u niektórych wypieki na policzkach. Po pierwsze prowadzącymi byli dwaj przystojniacy z Afromental – Tomson i Baron, po drugie na scenie wystąpił dawno niewidziany Krzysiek Zalewski i zrobił to brawurowo w duecie z Natalią Przybysz, a także zespół Lemon, który zaśpiewał po łemkowsku. Po trzecie złotego Fryderyka otrzymał Lech Janerka. Po czwarte – po raz pierwszy oficjalnie razem pojawili się Grzegorz Hyży i Agnieszka Popielewicz. Ale nie o ploteczkach chciałam pisać… 🙂

źródło: muzyka.interia.pl

źródło: muzyka.interia.pl

Fryderyki to święto muzyki, tak więc na niej się skupmy. Faworytami tegorocznego rozdania byli Artur Rojek, który zdobył Fryderyka za Album Roku Pop „Składam się z ciągłych powtórzeń”, Fisz Emade i Natalia Przybysz. Ta ostatnia okazała się największym zwycięzcą, gdyż zgarnęła dwie statuetki w kategoriach Album Roku Rock (choć muzyki Rock nie śpiewa) i Utwór Roku.

Fryderyka za fonograficzny debiut roku zdobył młodziutki duet The Dumplings. Wśród nominowanych w tej kategorii był m.in. Grzegorz Hyży. Uwielbiana przez publiczność Mela Koteluk w tym roku została nagrodzona Fryderykiem za teledysk do piosenki „Fastrygi”. Voo Voo zdobył nagrodę za album „Dobry wieczór” a O.S.T.R wspólnie z kanadyjskim producentem Marco Polo – za krążek „Kartagina” w kategorii Album Roku Hip Hop. Panowie nie odebrali osobiście nagrody, gdyż nie pojawili się na Gali.

źródło: muzyka.interia.pl

źródło: muzyka.interia.pl

Złotymi Fryderykami zostali nagrodzeniu: wspomniany wcześniej Lech Janerka, Kazimierz Kord, Janusz Muniak.

Wśród wręczających mogliśmy podziwiać m.in. Leszka Możdżera, Annę Marię Jopek, Melę Koteluk, Kasię Kowalską i Anię Rusowicz.

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.