Gdzie znaleźć ciekawe e-booki?

Coraz więcej osób ma czytniki pozwalające na wygodne czytanie książek w wersji elektronicznej. Zalet czytnika e-booków jest bardzo dużo – przede wszystkim jest lekki, zajmuje mało miejsca i może pomieścić wiele książek. Skąd jednak brać e-booki?

Czytnik e-book marki Kindle

Czytnik e-book marki Kindle

Znalezienie ciekawych e-booków wcale nie musi być trudne – ani zbyt kosztowne. E-booki mają w swojej ofercie internetowe sklepy Empik.com i Merlin.pl. Sporą ofertę ma też Gandalf.com.pl czy strona E-book.pl., która oferuje także wypożyczanie e-booków. Wystarczy wybrać format, który jest obsługiwany przez czytnik. Posiadacze czytnika Kindle mają do dyspozycji bardzo pokaźną bibliotekę e-booków na stronie Amazon.com, w dużej jednak mierze wyłącznie po angielsku. Godną polecenia e-księgarnią jest też Woblink.pl. Znajdziemy na tej stronie bardzo szeroki wybór książek (w tym także nowości), często w promocyjnych cenach.

Warto pamiętać też o stronach, które udostępniają za darmo e-booki z największą klasyką. Wybór jest co prawda dość ograniczony i może kojarzyć się z typowo szkolną biblioteką, ponieważ dominują lektury. Można jednak znaleźć sporo interesujących pozycji. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Projekt Gutenberg (www.gutenberg.org) – ogromna baza darmowych e-booków w kilku językach, w tym również po polsku. Bardzo bogate zbiory polskojęzycznych książek elektronicznych można też znaleźć na stronie Bookini.pl

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.