kulturalni.pl w TVP Polonia

Program emitowany na antenie TV Polonia informuje nas o wydarzeniach kulturalnych, artystycznych i społecznych z życia Polaków w kraju i za granicą. Kulturalni PL to program, w którym możemy posłuchać piosenek śpiewanych na antenie przez znanych polskich wykonawców, zobaczyć wywiady i dowiedzieć się co nowego dzieje się w polskiej kulturze.

program TVP Polonia "kulturalni.pl"

program TVP Polonia „kulturalni.pl”

Kulturalni PL to propozycja programowa na sobotnie popołudnie. Program emitowany jest o godzinie 16 w TV  Polonia i informuje o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych i społecznych z życia Polonii i Polaków. Można w nim zobaczyć między innymi relacje z wystaw, spektakli, koncertów, akcji charytatywnych i imprez sportowych.  Prowadzącymi program są Anna Karna i Radek Brzózka.

Kulturalni PL to interaktywny program kulturalny prowadzony w lekkiej formie. Podczas każdego odcinka prowadzący rozmawiają z zaproszonymi gośćmi i widzami na ciekawe tematy, nie tylko z życia kulturalnego, ale również i społecznego. Atutem Kulturalnych PL jest ranga zaproszonych gości, program odwiedzają bowiem ludzi „z pierwszych stron gazet”. Możemy zobaczyć nie tylko wywiady z muzykami i pisarzami, ale również z niszowymi artystami intelektualistami, odkrywcami i naukowcami.

Program przeznaczony jest dla Polonii, dlatego informuje o wydarzeniach kulturalnych i artystycznych, które odbywają się za granicą. To właśnie stąd rodacy, na stałe przebywających poza ojczyzną, mogą zobaczyć się gdzie odbywają się wydarzenia, w których uczestniczą polscy artyści. To także okazja, żeby dowiedzieć się jaki spektakl jest warty obejrzenia lub która książka powinna znaleźć się w naszej biblioteczce.

Na wyróżnienie zasługuje ciekawa formuła programu, na który składają się recenzje, wywiady  i utwory muzyczne. Atutem programu jest również jego czas trwania, ponieważ godzinna emisja pozwala na rzetelne podejście do realizowanych tematów i nie wymusza pośpiechu, który jest niekiedy widoczny w programach emitowanych w komercyjnych stacjach. Moim zdaniem na wyróżnienie zasługuje również profesjonalny sposób prowadzenia bez, zbędnego moim zdaniem, gwiazdorstwa prowadzących.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.