Telefon komórkowy dla dziecka

źródło: http://mobtech.interia.pl

Sezon komunii trwa w najlepsze. Zapewne większość dzieci w ramach prezentów komunijnych dostanie swój pierwszy telefon komórkowy. I nie ma w tym nic złego. Komunia to doskonała okazja do podarowania dziecku jego pierwszego telefonu. W salonach komórkowych znajduje się wiele telefonów wyprodukowanych z myślą o dzieciach, których obsługa nie powinna sprawić waszym pociechom zbyt dużego problemu. Oczywiście nowoczesny smartfon sprawi maluchowi więcej radości niż zwykły telefon, ale to już kwestia indywidualna, jaki model wybierzecie. Warto jednak mieć na uwadze, że dobry smartfon to nie tylko rozrywka, ale także przydatna pomoc w nauce.

Jaki telefon dla dziecka wybrać?

Telefon kupiony dziecku nie powinien być jakoś szczególnie wymyślny, choć większość współczesnych dzieci radzi sobie lepiej z nowoczesnymi technologiami niż niejeden dorosły. Chyba najważniejszym kryterium jest wytrzymałość telefonu. Trzeba pamiętać, że dzieci wiecznie gdzieś pędzą i nie uważają na swoje gadżety. Do tego rzucają swoimi plecakami gdzie popadnie. W takim przypadku wytrzymałość telefonu jest na wagę złota. Dobrze jest zatem wybrać telefon, który posiada solidną obudowę. W momencie, kiedy taki telefon spadnie dziecku, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że rozleci się na milion części.

Przydatne funkcje

Im więcej funkcji posiada telefon, tym jest droższy. Nie zawsze warto przepłacać. Pierwszy telefon kupiony dziecku wcale nie musi posiadać wszystkich nowoczesnych bajerów. Prosty model robiący zdjęcia, pozwalający łączyć się z Internetem na początek wystarczy.

No i na koniec odpowiedź na pytanie – abonament czy karta?

Zdecydowanie lepszą opcją będzie telefon na kartę, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że dziecko nie przekroczy określonego limitu. Warto wspólnie z dzieckiem ustalić, jaką kwotę przeznaczamy na miesięczne doładowania i skrupulatnie trzymać się tych postanowień. W ten sposób dziecko nauczy się samodzielności i gospodarowania budżetem. Wiele sieci komórkowych oferuje też ciekawe pakiety dla rodzin z dziećmi, w których mamy naprawdę atrakcyjne promocje na doładowania (kliknij). Również liczne oferty poza pakietami są teraz szalenie atrakcyjne. Oferowana przez niektóre sieci promocja na doładowanie to świetny sposób na nauczenie malucha zarządzania posiadanymi środkami i możliwości zaoszczędzenia grosza.

 

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.