Czasopisma w wersji elektronicznej

Czytniki książek elektronicznych oraz tablety, na których również można czytać e-booki, cieszą się coraz większą popularnością. Na tego typu urządzeniach możemy nie tylko czytać książki, ale i czasopisma. Coraz więcej tytułów wychodzi także w wersji elektronicznej.

Newsweek

źrodło: Pinterest

Wystarczy przejrzeć kilka stron z elektronicznymi książkami i prasą by przekonać się, że coraz więcej tytułów ma wersję elektroniczną. Na portalach takich jak www.egazety.pl czy www.e-kiosk.pl można zamówić prenumeratę lub kupić pojedyncze numery gazet i czasopism. W wersji elektronicznej przeczytamy coraz więcej tytułów: pełne wydania na czytniki i tablety mają między innymi Polityka, Rzeczpospolita czy Gazeta Wyborcza. Wiele tytułów specjalistycznych – takie jak czasopismo poświęcone komputerom Chip, piłkarska Tylko Piłka czy miesięcznik dla graczy CD-Action – także jest dostępnych w wersji elektronicznej.

Pod koniec roku rynkiem wydawniczym wstrząsnęła wieść, że od 2013 roku amerykańskie wydanie Newsweeka będzie dostępne tylko w wersji elektronicznej. Póki co, polski Newsweek wciąż pojawia się w kioskach, ale jego wersja elektroniczna ma coraz szersze grono czytelników. Co przemawia na korzyść e-czasopism? Przede wszystkim to, że można czytać je wszędzie i zawsze mieć pod ręką (nie ma problemu z nietypowym formatem gazety). Do tego dochodzi na ogół niższa cena oraz fakt, że e-gazeta jest wyborem bardziej ekologicznym.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.