Abonament? A może telefon na kartę?

źródło: www.orange.pl

źródło: www.orange.pl

Dziś na tapetę weźmiemy sobie porównanie abonamentów oraz porównanie ofert na kartę. Wbrew pozorom jest to nie lada dylemat, dlatego też warto przyjrzeć się mu z bliska. Wybór odpowiedniego telefonu (na kartę lub abonament) jest kwestią niezwykle ważną. To od naszego wyboru zależy w dużej mierze satysfakcja z przyszłościowego korzystania z telefonu. Ważne, aby nie dać się nabić w butelkę, co bardzo chętnie czynią niektórzy operatorzy.

Bardzo często dajemy się zmamić „super ofercie”, a po kilku miesiącach okazuje się, że ta „super oferta” zaczyna wychodzić nam bokiem. Niestety… bardzo trudno jest doradzić wszystkim odpowiedni wybór, bo dla każdego odpowiednim będzie… inny wybór. Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania.

Jeśli macie dylemat w sprawie tego co wybrać, najlepiej będzie jak zastanowimy się wspólnie nad wadami i zaletami każdego z rozwiązań.

Abonament

Operatorzy sieci komórkowych zdają się coraz bardziej zauważać rosnącą popularność ofert na kartę i w związku z tym, oferują bardziej korzystne oferty abonamentowe. Zresztą, zobaczcie dowolne porównanie abonamentów – w zasadzie można bez problemu znaleźć coś dla siebie. Abonament to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy ciągle potrzebują korzystać z telefonu, bez żadnych limitów, ograniczeń, itp. Mając telefon na abonament, nie ma ryzyka, że nagle zabraknie nam środków na koncie. Nikt nam nagle nie przerwie rozmowy lub co gorsze – nikt nam nie zabroni wykonać połączenia, bo np. kwota na naszym koncie jest za mała, aby wykonać telefon. Z drugiej zaś strony – nie mając kontroli nad tym, ile rozmawiamy, możemy zapracować na naprawdę słony rachunek, który nadszarpnie domowy budżet.

Telefon na kartę

źródło: http://www.spidersweb.pl

źródło: http://www.spidersweb.pl

Kiedyś telefony na kartę były istnym szaleństwem. Każdy chciał je mieć. Później atrakcyjne oferty abonamentowe sprawiły, że na chwilę zapomnieliśmy o ofertach na kartę. Dziś wracają one do naszych łask. Tak zwane systemy pre-paid zdobywają coraz większą popularność. Szybkie porównanie ofert na kartę pokazuje, że główną zaletą taryf pre-paid jest wbrew pozorom wolność, jaką daje korzystanie z takiego planu taryfowego. Co tu dużo mówić – współcześni ludzie nie lubią zobowiązań, a zamiast tego wybierają szybkie efekty. Tak samo jest w tym wypadku. Samemu wybieramy telefon, a dodatkowo, możemy w każdej chwili zrezygnować z korzystania z konkretnego planu taryfowego i zmienić go na inny. W przeciwieństwie do abonamentu, oferta na kartę nie ma narzuconego terminu ważności. Korzystamy z niej tak długo, jak nam się podoba, a nie jak nakazuje zawarta z danym operatorem umowa. Kolejna kwestia to kontrola kosztów. Posiadając telefon na kartę, możemy bez problemu zaplanować miesięczne wydatki na rozmowy telefoniczne, co wcale nie jest tak oczywiste w przypadku abonamentu.

Jak sami widzicie i telefon na kartę i telefon na abonament ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od telefonu, jak często z niego korzystamy, czy dbamy o wydatki na połączenia telefoniczne i tak dalej, i tak dalej.

Dobre porównanie abonamentów i porównanie ofert na kartę znajdziecie tutaj: http://www.orange.pl/abonament_indywidualny.phtml

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.