A może być tak weekend w Londynie?

weekend w londynie i zwiedzanie london bridge przy zachodzie słońca

Weekend spędzony w gronie bliskich znajomych i przyjaciół to zawsze doskonały pomysł. A co powiecie na wspólny weekend w Londynie? Jeśli jeszcze tam nie byliście, obowiązkowo musicie nadrobić zaległości. Stolica Wielkiej Brytanii jest tego warta (sprawdź). Nudzić na pewno się nie będziecie. Gwarantuję!

Idziemy w miasto

Wybierając się na weekend do Londynu większość z nas marzy o jednym – aby zakosztować typowo londyńskiej atmosfery. Jak najlepiej to zrobić? Idąc w miasto. W Londynie nie brakuje tradycyjnych pubów, które wieczorową porą aż tętnią życiem. Super puby znajdziecie m.in. w Soho. Godne polecenia się też londyńskie kluby. Najbardziej popularny to Ministry of Sound. To właśnie w nim będziecie mieć możliwość posłuchania topowych DJ-ów.

English breakfast

Jak wiadomo, nocne szaleństwa zawsze kończą się o świcie. A skoro świt, to nie obejdzie się bez dobrego śniadania. W końcu będziecie musieli nabrać sił na… zwiedzanie! Bo przecież spędzając weekend w Londynie nie możecie nie zobaczyć kultowych miejsc tego miasta. Wracając jednak do śniadania. Tradycyjne english breakfast to „must have” wizyty w Londynie. Przygotujcie się na to, że w menu nie znajdziecie nic innego poza fasolką, jajkami sadzonymi, bekonem, kiełbaskami i tostami. Ta, bądź co bądź bomba kaloryczna została stworzona specjalnie po to, aby zjedzone rano śniadanie dostarczyło energii na cały dzień i wystarczyło aż do wieczora.

weekend w londynie i słynne czerwone budki telefoniczne ustawione wzdłóź budynku na ulicy

Czas na zwiedzanie miasta

Weekend w Londynie to nie tylko wyśmienita zabawa w londyńskich pubach i klubach. Wybierając się do Wielkiej Brytanii nie można pominąć zwiedzania kultowych zakątków miasta. Po prostu nie można tego zrobić! Na liście obowiązkowych londyńskich atrakcji znajduje się Big Ben. Jest to element krajobrazu londyńskiego, który najbardziej kojarzy się z Londynem. Na pewno warto zobaczyć również Tower of London – budynek, który w swojej historii był zarówno królewskim pałacem, jak i fortecą i więzieniem, z którego podobno nie dało się uciec. Obecnie w skarbcu Tower of London znajdują się klejnoty i insygnia królewskie. Jeśli choć trochę kręci Was rodzina królewska, powinniście wybrać się pod Pałac Buckingham. Wyśmienitej zabawy dostarczy wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Relaks zapewni Wam wizyta w Hyde Parku.

Kiedy najlepiej wybrać się do Londynu?

Weekend w Londynie potrafi dostarczyć wrażeń o każdej porze roku. Jednakże (według mnie) najlepszą porą na podróż do Londynu jest późna wiosna i pełnia jesieni. Słynna mgła tworzy się wtedy rzadziej. Niestety w tym czasie częściej występuje smog. No ale… coś za coś 😉 Poza tym, londyńskie zimy są z reguły chłodne i mokre. Najcieplej i w miarę sucho jest w lipcu i sierpniu. Między marcem i majem jest też bardzo ładna pogoda. Również babie lato (między wrześniem i październikiem) jest bardzo przyjemne.

 

 

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.