70. Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

źródło: duszniki.pl

źródło: duszniki.pl

Duszniki-Zdrój to niewielkie miasteczko uzdrowiskowe położone w Kotlinie Kłodzkiej. Na co dzień dość spokojne i raczej senne. Z początkiem sierpnia i przez kolejne dni miesiąca zaczyna tętnić życiem. Przyciąga wielkie osobistości z całego świata, od prawdziwych wirtuozów fortepianu zaczynając, na zagorzałych melomanach i wielbicielach Fryderyka Chopina kończąc. A wszystko to za sprawą Festiwalu Chopinowskiego – znanego i cenionego na całym świecie święta muzyki, odbywającego się na pamiątkę występów 16-letniego Fryderyka, który w 1826 roku grał w Dusznikach koncerty. W tym roku, Festiwal odbywa się już 70 raz z rzędu. Jest to wydarzenie jubileuszowe.

Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju swój początek będzie miał 7 sierpnia i potrwa do 15 sierpnia. Koncert inauguracyjny najprawdopodobniej rozpocznie się w hali namiotowej ustawionej w sercu Parku Zdrojowego. Pozostałe koncerty będą odbywać się w Dworku Chopina. Podczas 2-tygodniowego Festiwalu, najznakomitsi artyści z całego świata wykonają mniej i bardziej znane dzieła wirtuoza Fryderyka Chopina oraz innych wybitnych twórców.

Wydarzeniom festiwalowym będą towarzyszyć Kursy Mistrzowskie prowadzone przez wybitnych pedagogów. To jedyne tego typu kursy w Polsce i jedyne, których wykładowcami są najwybitniejsi zagraniczni pianiści-pedagodzy, którzy wykształcili dziesiątki laureatów najwyższych nagród wielu najpoważniejszych konkursów pianistycznych. Niestety w Kursach nie mogą brać udziału wszyscy chętnie. Są one zarezerwowane dla grupy 6 młodych zdolnych pianistów, których wybiera osobiście prof. Piotr Paleczny.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie Dusznik: http://duszniki.pl/

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.