Piekielnie zdolny – Tom Odell

Tom Odell (źródło: pinterest)

Tom Odell (źródło: pinterest)

Tom Odell to jedno z najgorętszym nazwisk ostatnich czasów. Krytycy muzyczni mówią o nim „złoty chłopak” i nie szczędzą pochwał pod jego adresem. Ten niezwykle młody człowiek (urodził się w 24 listopada 1990 roku) jest prawdziwym objawieniem i prawdziwą sensacją muzycznej sceny brytyjskiej. Lada moment, a podbije cały świat. Jeśli słyszeliście piosenkę Another Love, to wiecie o kogo chodzi. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej posłuchać – jak najszybciej nadróbcie zaległości. 

Odell debiutował w ubiegłym roku EPką „Songd from Another Love”, która z miejsca została przyjęta przez krytyków i słuchaczy z ogromnym entuzjazmem i tym samym zwróciła uwagę odbiorców na całym  świecie. Kim jest młody człowiek, który szturmem zdobywa listy przebojów i już teraz został okrzyknięty prawdziwą gwiazdą? Tom urodził się w Chichester, a dzieciństwo spędził w Nowej Zelandii. W okresie młodzieńczym uczęszczał do Seaford College, gdzie kształcił swoje umiejętności gry na pianinie. Swoje pierwsze utwory napisał mając zaledwie 13 lat. Pytany o inspiracje muzyczne, wymienia Boba Dylana, Leonarda Cohena, Davida Bowie oraz Toma Waits’a.

pinterest

pinterest

W wieku 18 lat Odell uczęszczał na uczelnię muzyczną w Liverpoolu. Gdy kariera szkolna nie do końca się powiodła, Tom przeniósł się do Brighton, by zdobywać doświadczenie muzyczne. Zaczął pracować jako barman i grywać na pianinie w klubach nocnych. Po jakimś czasie przeniósł się do Londynu, aby grać ze swoim zespołem Tom and the Tides. W czerwcu tego roku Tom Odell dostąpił ogromnego zaszczytu i wystąpił  w Londynie (w Hyde Parku) jako support legendarnej grupy The Rolling Stones.

Mimo bardzo młodego wieku, Tom Odell pisze niezwykle dojrzałe, emocjonalne teksty. Siłę ich przekazu wzmacnia dodatkowo jedyny w swoim rodzaju wokal artysty. Słuchając młodego Brytyjczyka można przenieść się w zupełnie inny świat. Emocje, jakie wyzwala ten młody człowiek są nie do podrobienia. Osobiście nie dziwię się, że na punkcie Toma Odella oszalała cała Wielka Brytania. Jestem przekonana, że już za moment oszaleje cały świat.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.