Putumayo World Music

Jest na świecie wytwórnia muzyczna, która zamiast propagować to co globalne, stawia na regionalizm. Założona w 1993 roku przez Dana Storpera wytwórnia płytowa Putumayo World Music specjalizuje się w muzyce świata, a jej składanki poświęcone są poszczególnym krajom, regionom oraz gatunkom muzycznym. Piosenki z każdej, wydanej przez wytwórnię, płyty nawiązują do sztuki ludowej i pokazują jak różnorodna jest muzyka naszego globu.

 

Putumayo World Music

 

Muzyka świata (world music) stanowi osobny gatunek muzyczny, który inspiruje się muzyką etniczną z różnych stron naszego globu. Wytwórnia Putumayo stawia na artystów lokalnych pochodzących z nieznanych szerszemu odbiorcy miejsc. W dyskografii wytwórni znajdują się między innymi utwory afrykańskie, arabskie, brazylijskie, latynoskie, hiszpańskie, francuskie i wiele, wiele innych. Każda płyta prezentuje nieco inny styl i czerpie z odmiennych tradycji muzycznych, ale wszystkie łączy wyjątkowy klimat, który udziela się słuchaczowi. Kupując płyty z Putumayo przekonamy się, że muzyka to nie tylko znani popowi wykonawcy, ale także wielu innych wykonawców, którzy tworzą muzykę światową będącą mieszanką jazzu, muzyki regionalnej, country i innych stylów.

 

Putumayo World Music

Source: amazon.com via Tara on Pinterest

Putumayo World Music to nie tylko wytwórnia przeznaczona dla odbiorców pasjonujących się podróżowaniem, którzy zdecydowanie wolą to co regionalne i niepowtarzalne od tego co znane na całym świecie, to również projekt którego motto jest tworzenie płyt, które sprawią, że odprężymy się i poczujemy naprawdę przyjemnie.

Putumayo stwarza dla niszowych artystów szansę na wypromowanie się na całym świecie, a część zysków ze sprzedaży płyt przekazywana jest dla organizacji pozarządowych działających na terenie, z którego pochodzą wykonawcy. Wytwórnia współpracuje również z Amnesty International.

Wytwórnia to oryginalny na skalę światową projekt, który pokazuje, że na rynku można propagować nie tylko to co ma wielomilionową publikę, ale również to co jest nieznane szerszej publiczności. Putumayo World Music to sposób na globalne pokazywanie regionalnej muzyki. Dzięki kreatywnemu marketingowi i międzynarodowej współpracy wytwórnia intensywnie przyczyniła się i wciąż przyczynia do propagowania muzyki światowej. Więcej o Putumayo można znaleźć na stronię: http://www.putumayo.com.

 

 

 

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.