The Vampire Diaries…

The Vampire Diaries (źródło: pinterest)

The Vampire Diaries (źródło: pinterest)

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam seriale. Gdybym tylko miała wystarczającą ilość wolnego czasu, oglądałabym je od rana do wieczora. Po ukochanej „Plotkarze”, w którą wsiąknęłam bez reszty, przyszedł czas na „Pamiętniki Wampirów”. Pamiętam, że pierwsze odcinki obejrzałam zupełnie przypadkiem. Później nie mogłam już się od nich odkleić. Dziś z dużą niecierpliwością czekam na każdy nowy odcinek 5 już sezonu. A wy, oglądacie wampiry?

O czym dokładnie jest ten serial? Cała historia zaczyna się zupełnie klasycznie. Oto poznajemy młodą dziewczynę, która jest uczennicą szkoły średniej w małej miejscowości o dość wdzięcznej nazwie Mysthic Falls. Żeby jednak nie było zbyt słodko i cukierkowo, Elenę poznajemy cztery miesiące po wypadku samochodowym, w którym straciła zarówno matkę, jak i ojca. Pewnego dnia w szkole do której chodzi dziewczyna zjawia się nowy uczeń, niejaki Stefan Salvatore. Ich spotkanie w dość krótkim czasie przejawia się w miłość, a ta z kolei jest prologiem do różnego rodzaju nieszczęść…

Okazuje się, że Stefan nie jest zwykłym chłopakiem, a wampirem, który do swojego rodzinnego miasteczka powraca po niemal półtora wiecznej przerwie. Do tego samego miasteczka powraca również nieco nieobliczalny brat Stefana – Damon. Od tej pory w małej miejscowości zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ludzie zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach, a w mieście zaczynają pojawiać się coraz to dziwniejsze postaci…

The Vampire Diaries (źródło: pinterest)

The Vampire Diaries (źródło: pinterest)

Z odcinka na odcinek serial staje się coraz bardziej skomplikowany. Coraz bardziej zawiła staje się też opowiadana historia, dzięki czemu na jednym obejrzanym odcinku ciężko jest poprzestać… od razu chce się oglądać następny.

Warto wspomnieć, że poza Eleną, Stefanem i Damonem w serialu aż się roi od nietuzinkowych bohaterów. Na pewno ciekawą postacią jest młodszy brat Eleny, który po rodzinnej tragedii schodzi na złą drogę. Ciekawą postacią jest też Bonnie, przyjaciółka Eleny, która przypadkiem odkrywa w sobie niesamowite zdolności magiczne. Nietuzinkowa jest również Caroline, druga przyjaciółka Eleny, która mimo, iż na początku serialu wydaje się osobą niezbyt skomplikowaną, z czasem przechodzi ogromną metamorfozę. Jest też Tyler, syn burmistrza miasta, który poza sobą nie szanuje nikogo. On też skrywa w sobie mroczną tajemnicę, o której na początku serialu, sam nie ma pojęcia.

W każdym nowym sezonie pojawia się kilka nowych i na pewno nienudnych bohaterów.

O „Pamiętnikach Wampirów” można by opowiadać godzinami. Zamiast tego lepiej zacząć jest je oglądać. Naprawdę wciągają! W przeciwieństwie do popularnego „Zmierzchu”, który jest filmem dla nastolatek, w Pamiętnikach naprawdę dużo się dzieje! Naciągane motywy są tu rzadkością. Balans utrzymany pomiędzy romansem, dramatem, a horrorem jest wręcz perfekcyjny.

Jeśli lubicie wampiry, to w tym serialu znajdziecie ich pod dostatkiem. To właśnie one są tu na pierwszym miejscu. Ich cechy, charakter, a także instynkty grają tu pierwsze skrzypce. Jak dla mnie serial to prawdziwy majstersztyk!

 

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.