Jackie czy Marilyn? Ponadczasowa lekcja stylu

źródło: empik.com

źródło: empik.com

Ponoć nikt nie rodzi się ikoną stylu, ale każdy ma prawo nią się stać… Na początku naszej kobiecości zazwyczaj mamy problemy z tym, żeby dokładnie określić nasz styl. Tak naprawdę same nie wiemy, czego od mody chcemy. Przez długi czas nie wiemy też jak chcemy wyglądać. Dopiero gdy dojrzewamy rozwijamy swój styl, określamy się, formujemy swoją kobiecość. A jeśli mowa o stylu, to nie sposób nie wspomnieć o pewnej książce, która we wrześniu pojawiła się na naszym rodzimym rynku wydawniczym. Mowa oczywiście o „Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu” autorstwa Pameli Keogh.

Ten zabawny, a jednocześnie bardzo praktyczny przewodnik dla kobiet pokazuje i udowadnia, że przy niewielkim wysiłku można być jak Jackie i Marilyn. Książka ta inspiruje do poszukiwania własnego stylu, który pomoże nam wyrazić siebie, swoją osobowość, charakter, poczucie gustu, itp. Odpowiada też na pytanie, czy bliżej nam do seksownej i kobiecej gwiazdy kina, czy zachowawczej i niezwykle eleganckiej pierwszej damy.

Książka Pameli Keogh pomaga odpowiedzieć na nurtujące większość kobiet pytanie: czy jest się Marilyn, czy bardziej Jackie? Przybliża sylwetki dwóch cudownych kobiet, które bądź co bądź były niekwestionowanymi ikonami stylu. Przedstawia fakty z życia obydwu pań, ale robi to w sposób niezwykle lekki i humorystyczny. Opowiada na przykład o tym, jak to Jackie Kennedy miała kompleksy na punkcie swojej głowy, którą uważała za zbyt małą w porównaniu do całej sylwetki, a Marilyn Monroe ciągle walczyła ze zmienną wagą lub specjalnie piłowała obcasy w bucie tak, aby poruszać się w charakterystyczny dla siebie sposób.

Książka zabiera nas w niezwykłą podróż do świata kobiet, które każda z nas podziwiała i podziwia nadal. Podróż ta jest niesamowitą wyprawą w poszukiwaniu podobieństw do Jackie i Marilyn. Jest też wyprawą ku lepszemu poznaniu własnych zachowań w rozmaitych sytuacjach. Skłania również do podjęcia próby znalezienia i wypracowania własnego stylu, który będzie nas definiował. W końcu, pomaga nam wykrzesać z siebie Jackie lub Marilyn, w zależności od tego, z którą z dam utożsamiany się bardziej. Najciekawsze w tej książce jest to, że pod koniec jej czytania mimowolnie będziemy wiedzieć czy jesteśmy mentalną brunetką, czy bujającą w obłokach blondynką.

Czego jeszcze możemy dowiedzieć się z książki Pameli Keogh? Na przykład tego, że współczesna Marilyn dokładnie wie czego chce i dąży do osiągnięcia celu. Z kolei współczesna Jackie jest bardziej subtelna w swym wyrazie, co oczywiście nie oznacza, że nie potrafi postawić na swoim, bo potrafi. Więcej wam nie zdradzę.

Ten nietypowy kobiecy poradnik udowadnia nam, że jeśli tylko chcemy, możemy być jak te dwie wspaniałe kobiety, które odcisnęły się na kartach historii.

 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.