To warto przeczytać!

źródło: empik.com

źródło: empik.com

Już kiedyś pisałam Wam, że są takie książki, które po prostu trzeba przeczytać. Wówczas przedstawiłam Wam kilka propozycji. Dziś wrzucam kolejną porcję. Powoli idzie jesień, a wraz z nią długie wieczory. Czy można wymyślić coś lepszego od wieczoru z książką? No dobrze, można dodać do tego zestawu jeszcze ciepły kocyk i kubek wypełniony herbatą malinową. Teraz już jest idealnie, prawda?

  1. Dziewczyna z ogrodu

W momencie kiedy wszyscy zaczytują się w Dziewczynie z pociągu, ja Wam proponuję Dziewczynę z ogrodu. Jest to debiut literacki Parnaza Foroutana. Trzymająca w napięciu historia opowiada o pożądaniu, obsesji i władzy, które doprowadzają do upadku zamożnej rodziny perskich Żydów w XX-wiecznym Iranie. Pomimo wielkiego bogactwa, Asher nie może doczekać się syna, którego pragnie ponad wszystko. Jego młoda żona, Rakhel, musi mierzyć się z surowymi wymaganiami stawianymi kobiecie w społeczeństwie, w którym jej wartość ocenia się przez pryzmat zdolności do wydawania na świat synów. Zagubiona dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z presją otoczenia, która pogłębia się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że dziecka spodziewa się jej szwagierka. Jak skończy się ta historia? Do czego doprowadzi „fanatyzm” Ashera? O tym musicie przekonać się osobiście – czytając Dziewczynę z ogrodu. Polecam!

  1. Nie wchodź w moją ciszę

Kolejna książka zainspirowała mnie do przeczytania już samym tytułem. Lubię tego typu klimaty i nigdy nie potrafię się im oprzeć. Książka Nie wchodź w moją ciszę autorstwa Alicji Masłowskiej to dramat psychologiczno-erotyczny z elementami kryminału, w którym nie brak emocjonalnie naszkicowanych treści. Główną bohaterką jest Maja. Jest to piękna, niezależna i bardzo inteligentna 32 letnia singielka, która od wielu już lat zmaga się z problemem pracoholizmu i perfekcjonizmu. Skąd my – współczesne kobiety to znamy? Maja dla pracy i kariery jest w stanie poświęcić prawie wszystko, jeśli nie wszystko. Gdy na jej drodze pojawia się Adam – charyzmatyczny deweloper, jest ona zmuszona do zmiany i analizy własnego, destrukcyjnego postępowania. Miłość Mai i Adama przeradza się w trudny i bardzo namiętny romans… Czy przetrwa? Oczywiście, że Wam nie zdradzę. Zachęcam do lektury.

 

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.