Nowość na rynku, czyli wina bio…

pinterest

pinterest

Wino BIO to najnowszy trend w winiarstwie. Niestety z jego zakupem wciąż jest mały problem. Tego typu wina nie są jeszcze tak popularne, jak wszystkie inne, a co za tym idzie, nie są w pełni dostępne. A szkoda…

Czym dokładnie jest wino BIO? Najprościej można powiedzieć, że jest to trunek zrobiony ze starannie wyselekcjonowanych winogron powstałych w winnicy, gdzie nie stosowano żadnych sztucznych środków chemicznych oraz żadnych sztucznych nawozów. W winiarni produkującej wina BIO nie stosuje się produktów pochodzenia zwierzęcego, jak również surowców z roślin modyfikowanych genetycznie. Spytacie na pewno, a co z siarkowaniem? Otóż jest ono dozwolone, jednakże jego dawki są znacznie niższe, niż w winiarstwie tradycyjnym. Biodynamika, od której wywodzi się tajemniczo brzmiąca nazwa wina jest ogromnym szacunkiem dla natury. Jej głównym celem jest eliminowanie wszelkich chemicznych wspomagaczy. Głównym zaś przesłaniem jest dbałość o równowagę pomiędzy ciepłem, wodą, ziemią, a powietrzem.

Wino BIO - Ikella Cabernet Sauvignon (źródło: pinterest)

Wino BIO – Ikella Cabernet Sauvignon (źródło: pinterest)

Biodynamiczne wina wyróżniają się nietuzinkowym i bardzo ciekawym smakiem. Tajemnicą tego smaku jest brak filtracji, brak obcych drożdży, brak cukru i polepszaczy. Każdy, kto zajmuje się produkcją tego typu win przyzna, że są one dużo zdrowsze i bardziej przyjazne.

Winem BIO, które miałam okazję i przyjemność degustować jest IKELLA CABERNET SAUVIGNON z Argentyny. To czerwone i wytrawne wino już na samym wstępie uwodzi cudowną ciemno rubinową barwą z niuansami fioletu. Nuta zapachowa wina jest również ujmująca… W winie wyczuwalne są aromaty czerwonych owoców, porzeczek i śliwek, a także nuty pieprzu i przypraw. W ustach wino ujawnia swój wyraźnie owocowy charakter. Z tego, co wiem IKELLA CABERNET SAUVIGNON najlepiej smakuje w połączeniu z wędlinami, dojrzewającymi serami i ciemnym mięsem.

 

 

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.