Dlaczego warto pić piwo?

piwo

źródło: https://pl.pinterest.com

Lubicie piwo? To na pewno ucieszy Was fakt, że ten procentowy trunek poza tym, że przyjemnie odpręża i relaksuje, wykazuje szereg atutów zdrowotnych. Nie tylko chroni serce, ale także wzmacnia kości i podnosi odporność. Z ciekawostek powiem Wam jeszcze, że piwo ma o wiele więcej witamin niż wspominane przeze mnie wcześniej wino. Dlaczego warto sięgać po chmielny napój?

  1. Piwo poprawia wygląd skóry

Mało kto wie i w ogóle zdaje sobie z tego sprawę, że regularnie picie piwa ma pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry. Eksperci twierdzą, że witaminy zawarte w piwie mogą faktycznie regenerować skórę. Do tego posiadają właściwości wpływające na pigmentację skóry.

  1. Dla zdrowia nerek

To wie już każdy. Piwo korzystnie wpływa na pracę nerek. W licznie przeprowadzonych badaniach dowiedziono, że piwo jest bardzo dobre dla nerek. Udowodniono, że butelka piwa zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych aż o 40%.

  1. Źródło witaminy B

Picie piwa zwiększa ilość witaminy B w organizmie. W badaniach dowiedziono, że u osób, które spożywają piwo odnotowuję się aż 30% większe stężenie tej witaminy niż u osób spożywających wino. Warto wspomnieć, że w piwie znajduje się dużo witaminy B12.

  1. Dla mocnych kości

Piwo to cenne źródło krzemu. A jak wiemy pierwiastek ten ma znaczący wpływ na twardość naszych kości. Dlatego też picie piwa przyczynia się do popraw jakości kości.

  1. Chroni przed zawałem i zapobiega zakrzepom

Według ekspertów, osoby lubiące raczyć się złotym trunkiem są mniej narażone na zawał serca niż osoby stroniące od tego napoju. Dodatkowo, udowodniono, że związki znajdujące się w piwie zapobiegają zakrzepom krwi.

  1. Na poprawę pamięci

Związki chemiczne zawarte w piwie mają bardzo pozytywny wpływ na naszą pamięć, a dokładniej mówiąc – wpływają na jej poprawę. Ponoć piwosze rzadziej chorują na demencje i chorobę Alzheimera niż abstynenci.

  1. Piwo redukuje stres

Złoty napój to jeden z lepszych środków relaksujących i pomagających pozbyć się stresu. Piwo wypite przed snem nie tylko ułatwia zasypianie, ale także pomaga pozbyć się stresu i napięcia nagromadzonego w ciągu dnia.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.