Przygotuj się na sezon grillowy!

źródło: www.tefal.pl

źródło: www.tefal.pl

Sezon wakacyjny to bardzo wdzięczny czas na grillowanie. Od jakiegoś już czasu spotykanie się ze znajomymi na grilla i przy grillu stało się bardzo modne. Tylko czekać, aż zostanie to wpisane do naszych narodowych tradycji. Każdy chyba lubi wrzucać na ruszt. Najważniejszą kwestią w tym wszystkim jest nie to, co wrzucamy na ruszt, ale to na czym chcemy grillować. Dziś grille mają różną postać. Do wyboru mamy grill tradycyjny (węglowy), grill gazowy oraz bardzo modny w ostatnim czasie grill elektryczny (sprawdź). Na marginesie dodam, że ten ostatni należy do moich ulubionych.

Do wyboru, do koloru

Współczesne grille są różne, dlatego też ich ceny są bardzo zróżnicowane. Te naprawdę warte uwagi kosztują od kilkudziesięciu do kilkunastu złotych. Te z najwyższej półki potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jaki grill wybierzemy, zależy już od naszych indywidualnych potrzeb – czy często grillujemy, ile miejsca możemy przeznaczyć na taki grill, gdzie chcemy grillować, itp. Większość z nas przywykła do grilli węglowych. Tymczasem Amerykanie upodobali sobie grille gazowe. Według mnie przyszłością są grille elektryczne.

Ogólne zasady dotyczące kupowania grilla są proste. Jeśli mamy niewielki ogródek, a nad sobą i obok sąsiadów z tego samego bloku, to zapomnijmy o grillu na węgiel. Nie dlatego, że jest zły. Po prostu sąsiedzi będą mieli nas dosyć, jak będziemy ciągle im dymili, co może różnie się skończyć. W takich warunkach lepiej spisze się grill elektryczny, bo ma mniejsze gabaryty i nie dymi. Poza tym, nie trzeba do niego donosić ani butli z gazem, ani węgla drzewnego – wystarczy tylko gniazdko z prądem.

Grille elektryczne – zalety

Jako, że jestem zagorzałą zwolenniczką grilla elektrycznego, przedstawię Wam kilka argumentów, które mogą zadziałać na ich korzyść, jeśli Wy jeszcze się nie zdecydowaliście.

  1. Grill elektryczny nadaje się do użytku przez cały rok.
  2. Grill elektryczny zapewnia o wiele krótszy czas przygotowań do rozpoczęcia grillowania, aniżeli inne rodzaje urządzeń grillujących.
  3. Grille elektryczne ograniczają wszelkie rakotwórcze związki, które jak to ma miejsce w przypadku grilla węglowego, dostają się do mięsa wraz z dymem.
  4. Grill elektryczny jest szalenie inteligentnym urządzeniem, pozwalającym na regulację temperatury. Dzięki temu możemy dobrać optymalne ciepło dla określonego gatunku mięsa czy warzyw.
  5. Urządzenie do grillowania na prąd, w przeciwieństwie chociażby do grilla węglowego, może być używane zarówno w domu, jak i ogrodzie – latem i zimą. Nie musimy więc w żaden sposób się ograniczać, ani z utęsknieniem czekać na sezon.
  6. Grille elektryczne są odporne na warunki atmosferyczne. Niestraszne im deszcze i wiatry. I w tym tkwi ich zdecydowana przewaga nad urządzeniami gazowymi i na węgiel.
  7. Grille elektryczne mają małe gabaryty, dzięki czemu łatwo je przenosić i przechowywać. Nie zagracają mieszkania, ani garażu. Poza tym, są łatwe w czyszczeniu i nie przeszkadzają sąsiadom.

Jaki grill elektryczny wybrać?

grill elektryczny marki Tefal

grill elektryczny marki Tefal

Obecnie większość popularnych firm oferuje grille elektryczne. Osobiście mogę Wam polecić urządzenia marki Tefal. Grille elektryczne Tefal to łatwy sposób na przygotowanie zdrowych i smacznych posiłków. Można na nich przyrządzać zarówno mięsa, jak i ryby. Ogromną zaletą większości modeli jest obecność kilku programów grillowania do wyboru, które zapewniają automatyczne dostosowanie temperatury do każdego rodzaju żywności i tym samym gwarantują doskonałe efekty grillowania. Inną, ale równie ważną zaletą urządzeń Tefal jest nieprzywierająca powłoka. Dzięki niej jedzenie ładnie odchodzi, nie przypala się i wygląda atrakcyjniej.

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.