13. cykl “8 wykładów na nowe tysiąclecie”

Z początkiem semestru letniego ruszył już po raz trzynasty popularny cykl otwartych wykładów Uniwersytetu Warszawskiego z serii “8 wykładów na nowe tysiąclecie”, nad którym patronat objął obecny Rektor, Jego Magnificencja Prof. Marcin Pałys, a pomysłodawcą i prowadzącym spotkania jest były rektor UW, Piotr Węgleński.

Uniwersytet Warszawski (www.uw.edu.pl)

Uniwersytet Warszawski (www.uw.edu.pl)

W każdy trzeci wtorek miesiąca o godzinie 17:00, w budynku Auditorium Maximum UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28, mamy okazję wysłuchać wykładu na dany temat, prowadzonego przez specjalistę, uznawanego za najwybitniejszego w swojej dziedzinie. Gośćmi cyklu byli dotąd między innymi: Leszek Kołakowski, Władysław Bartoszewski, Zbigniew Brzeziński, Norman Davies, Barbara Skarga, a także Marek Edelman, Adam Michnik czy Andrzej Wajda.

Najbliższy wykład pod tytułem “Jak starożytni Grecy i Rzymianie stworzyli… Unię Europejską” wygłosi archeolog prof. dr hab. Piotr Dyczek. Poruszy w nim różne sposoby pojmowania pojęć i tematów takich, jak: granice i organizacja imperium, podstawy jego systemu gospodarczego czy też rola  kobiet w systemie.

Wstęp na wszystkie wykłady cyklu jest wolny.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.