Polaku ucz się angielskiego!

Przeprowadzone w ostatnim czasie badania pokazały, że Polacy zajmują 6 miejsce wśród 63 krajów całego świata, jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego. A to oznacza, że coraz chętniej uczymy się angielskiego, coraz częściej podnosimy swoje umiejętności w tej kwestii i coraz chętniej uczęszczamy do szkół językowych. Mam wrażenie, że taki stan rzeczy wynika głównie z coraz większej świadomości. Wiemy, że znajomość angielskiego otwiera przed nami więcej drzwi. Wiemy też, że znając angielski mamy szansę na lepszą pracę, a co za tym idzie – lepsze życie.

Jaką szkołę językową wybrać?

Szkoły językowe prześcigają się obecnie w ofertach. Każda z nich stara się jak najlepiej zadowolić potencjalnego słuchacza. Zanim więc zainwestujemy fundusze, a przede wszystkim nasz cenny czas, warto wybrać szkołę języka angielskiego, która nie tylko oferuje, co gwarantuje rezultaty na miarę naszych indywidualnych oczekiwań. Gwarancja i oczekiwania to słowa klucze na etapie wyboru szkoły. Chcemy się nie tylko uczyć, ale przede wszystkim nauczyć. Dobrze jest wybrać szkołę, na przykład taką jak szkoła Speak Up (tutaj), która cieszy się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy i posiada duże grono uczniów, bo to świadczy o wysokim poziomie jej nauczania. Warto również wybrać szkołę językową, która jest tzw. sieciówką, gdyż wiąże się z pewnymi atutami. Przede wszystkim z jej oferty można korzystać praktycznie w całej Polsce.

Elastyczność i indywidualne podejście

Wybierając szkołę językową, należy zwrócić uwagę na elastyczne podejście do słuchacza oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb słuchaczy, bo to gwarantuje konkretne rezultaty i zapewnia konkretne umiejętności. Szkołą, która podchodzi do swoich słuchaczy w sposób indywidualny, a jednocześnie zapewnia unikatową metodę nauczania jest szkoła Speak Up. Liczne opinie o Speak Up tylko potwierdzają to, co ja cenię w tej szkole najbardziej – elastyczność, unikatowość i indywidualność. Pamiętajcie też, aby przy wyborze szkoły językowej sprawdzić, czy aby na pewno zapewnia ona elastyczność czasową, co jest szalenie ważną kwestią w momencie, kiedy jesteście aktywni zawodowo.

Certyfikaty i przygotowanie do egzaminów językowych

I na koniec jeszcze jedna, równie ważna kwestia. Wybierając szkołę należy się upewnić, czy po zakończeniu w niej nauki, otrzymacie odpowiedni certyfikat. Fajnym dodatkiem będzie także otrzymanie referencji przydatnych na rynku pracy. Dobrze też, jeśli szkoła zapewnia przygotowanie merytoryczne oraz wprowadzenie w specyfikę najważniejszych testów i egzaminów (FCE, CAE, University of Cambridge ESOL). Osobiście w tym miejscu dodam, że wbrew pozorom nie wszystkie szkoły zapewniają takie luksusy, które dziś powinny być standardem. Szkoła Speak Up zapewni Wam to wszystko!

Różnorodność nauczania

Dziś wiele szkół ogranicza się do nauczania według jednej, określonej metody. Nie do końca jest to takie dobre. Lepiej zawsze wybrać szkołę, która stawia na zróżnicowane nauczanie: zajęcia w niewielkich grupach z doświadczonymi lektorami, konwersacje zarówno z nauczycielem, jak również w klubie dyskusyjnym, itp. Dobrze też, aby szkoła zapewniała nieograniczony dostęp do pomocy multimedialnych, gdyż jest to świetny sposób na przyswajanie słownictwa, naukę prawidłowej wymowy. W dobie powszechnej cyfryzacji trudno wyobrazić sobie efektywną naukę bez dostępu do nauki oraz ćwiczeń online, bo to pozwala na szkolenie umiejętności językowych o dowolnej porze i z każdego miejsca. Pamiętajcie więc, aby sprawdzić, czy wybrana przez Was szkoła działa również online!

Więcej przeczytanie w artykule w serwisie wiadomości24.pl i TUTAJ.

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.