Miejskie gry – detektywistyczne zabawy z użyciem smartfonów

gry detektywistyczne

źródło: pixabay.com22

Kolonijne wyjazdy biwakowe nie mogły być pełne bez zabaw takich jak podchody czy bieg na orientację. Harcerska gra, polegająca na poszukiwaniu podpowiedzi i rozwiązywaniu zagadek w ramach szkolnych zajęć bywała przenoszona w realia miejskie. Teraz, za sprawą detektywistycznych wyzwań, całe miasto jest areną rywalizacji dla dorosłych. Na czym to polega?

Zasady są dość proste – uczestnicy muszą poszukiwać kolejnych zagadek w przestrzeni miejskiej, rozwiązania stosować przy odnajdywaniu następnych lokacji, a kto pierwszy ukończy wszystkie wyzwania może liczyć na nagrodę. Zazwyczaj wymagają one znajomości miasta oraz ogólnej wiedzy na różne tematy oraz współpracy w ramach zespołu. Wyzwania mają często motyw przewodni, powiązany z konkretnym miejscem lub świętem.

Agencje eventowe, organizujące takie zabawy potrafią stworzyć całe rozbudowane scenariusze, w których występują konkretne postaci, musimy popisywać się zręcznością i zaangażowaniem, a niektóre z zagadek są prawdziwymi wyzwaniami. Tematyka jest przeróżna, od osadzenia w realiach filmów noir, przez magiczne wyzwania rodem z Harry’ego Pottera czy „Igrzysk Śmierci”, na futurystycznych i steampunkowych realiach. Często łączą się z cosplayem (przebieraniem się za postaci) oraz dość skomplikowanymi historiami.

Nowym elementem tych gier jest wykorzystanie najnowocześniejszych technologii, czy będzie to konieczność odszyfrowania wiadomości tekstowych i mejlowych, odtwarzanie i nagrywanie fragmentów nagrań i filmów, czy też korzystanie ze smartfonu. Szczególnie te ostatnie, ze swoją funkcją nawigacji, lokalizacji telefonu i GPS, otwiera całkowicie nowe możliwości rozgrywania gier detektywistycznych. Dlatego warto zainteresować się ofertami solidnego roamingu satelitarnego, jeśli chcemy wziąć w nich udział.

Takie gry to dobry pomysł na aktywne przemierzanie własnego miasta, a ich zróżnicowana tematyka sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

http://www.orange.pl/kid,4002009758,id,4003169285,title,Lokalizator-Orange-,article.html

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.