Cudowne właściwości herbatki miętowej

pinterest

pinterest

Mimo, że jestem zagorzałą fanką herbaty zielonej, to jednak od czasu do czasu sięgam po herbatę miętową. Dlaczego? Bo nie tylko wybornie smakuje, ale także korzystnie działa na samopoczucie i funkcjonowanie organizmu. Zgadzam się z licznymi stwierdzeniami, że każdy miłośnik herbat powinien mieć w swojej kuchni herbatę miętową w postaci suszonych liści lub w torebkach.

Mało kto wie, że mięta ma wiele różnych odmian. Istnieje mięta czekoladowa, truskawkowa, pomarańczowa i jabłkowa. Istnieje również mięta cytrynowa i grejpfrutowa. Niestety smaki te nie są dostępne jako gotowe herbatki. Sadzonki w konkretnej odmianie należy kupować na własną rękę.

Herbatę miętową pijemy głównie borykając się z problemami żołądkowymi. Nie wiemy, że napar z mięty jest także lekiem na inne dolegliwości. Poza tym, że mięta pomaga w trawieniu i łagodzi symptomy zespołu drażliwego jelita, ma także właściwości uspokajające i rozluźniające. Nic więc dziwnego, że osobom zestresowanym lekarze zalecają pić miętowy napar tuż przed snem. Ułatwi on zasypianie i sprawi, ze sen będzie głębszy i zdrowszy. Warto również podkreślić, że herbata miętowa ma zbawienne działanie na bóle głowy i zespół napięcia przedmiesiączkowego.

pinterest

pinterest

Mięta, podobnie z resztą jak herbata zielona poprawia koncentrację i pamięć. Lekarze zalecają jej picie w momencie, kiedy nie powinno się już sięgać po kofeinę, a więc np. późnym popołudniem i wieczorem.

Niewiele osób wie także, że miętowa herbata łagodzi przebieg przeziębienia, a dzięki zawartości mentolu znacznie ułatwia oddychanie. Zawarty w mięcie mentol jest również skuteczny na ból gardła i suchy kaszel.

Osoby, które walczą z nieprzyjemnym zapachem z ust, powinny także sięgać po herbatę miętową i pić ją przynajmniej 2 razy dziennie.

Większość z nas pije miętową herbatę w sposób tradycyjny, czyli zalewając ją wrzątkiem. Ja najbardziej lubię pić miętowy napar z dodatkiem imbiru. Taki duet sprawdza się najlepiej w sezonie jesienno-zimowym, bowiem rozgrzewa jak mało co. Oczywiście poza imbirem, herbatkę miętową można pić także z cytryną. Latem miętę polecam pić w postaci schłodzonej, z kostkami lodu. Wówczas doskonale ugasi pragnienie, orzeźwi i ochłodzi organizm. Jeśli nie lubicie lekko gorzkiego smaku mięty, herbatę możecie posłodzić cukrem.

 

 

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.