Kawę poproszę!

tumblr_o1ypradmeB1ui4582o1_540

Kawa to jeden z ulubionych napojów świata. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Towarzyszy nam chyba od zarania dziejów. Kawa towarzyszyła wybitnym postaciom na przestrzeni czasu, brała udział w przełomowych wydarzeniach, stała się inspiracją oraz nieodłącznym elementem dnia milionów ludzi na świecie. Nie wiem czy wiecie, że kawa to nie tylko błoga chwila relaksu i zastrzyk energii z rana, ale także o wiele, wiele więcej… Specjalnie dla Was zebrałam kilka najciekawszych smaczków dotyczących kawy (sprawdź).

  1. Dodaje energii

To, że kawa naturalna pobudza jak nic innego, wie chyba każdy. Nie ma wątpliwości, że dawka kofeiny dodaje energii i rozbudza, zwłaszcza jeśli cierpimy na niedobór snu. Kofeina zawarta w małej czarnej stymuluje do działania i sprawia, że jesteśmy bardziej skoncentrowani. Kawa naturalna to jedna z najlepszych metod na pokonanie zmęczenia i uczucia senności.

  1. Wydłuża życie

Nie jest do końca wiadome, który składnik kawy odpowiada za długowieczność, ale licznie przeprowadzone badania wykazały, że osoby regularnie pijące małą czarną żyją dłużej. Przypuszcza się, że to antyoksydanty znajdujące się w kawie chronią przed chorobami i niszczą szkodliwe substancje, dzięki czemu kawosze żyją o wiele dłużej.

  1. Poprawia sprawność seksualną

Ręka do góry kto wiedział o tej cudownej zalecie kawy! 🙂 Jak to możliwe? Przyczyną wielu problemów z seksem są zaburzenia krążenia, a kawa działa pozytywnie nie tylko na serce, ale również na naczynia krwionośne oraz krążenie krwi. Wykazano, że u mężczyzn, którzy piją od 2 do 3 filiżanek kawy dziennie, problemy w sypialni były rzadkością.

  1. Pomaga spalać tłuszcz

Kofeina wykazuje działanie odchudzające. To fakt. Faktem jest również, że regularne spożywanie kawy może zwiększyć tempo przemiany materii nawet o 20% i przyspieszyć spalanie tłuszczu. Ale uwaga! Nie może to być kawa smakowa, z dodatkiem syropów, bo taka zamiast odchudzać, będzie powodowała przyrost tkanki tłuszczowej. Na odchudzanie najlepsza jest kawa naturalna – bez cukru i śmietanki.

  1. Poprawia krążenie

Picie kawy zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych nawet o 30%. Jaki ma to wpływ na nasze zdrowie? Dzięki dobremu krążeniu komórki są odpowiednio dotlenione, a to z kolei przekłada się na lepszą wydolność oraz kondycję fizyczną.

  1. Zmniejsza ból mięśni

Kawa to najlepszy sprzymierzeniec osób trenujących, gdyż zmniejsza wszelkie bóle mięśni i sprawia, że są one mniej dokuczliwe. Naukowcy z Uniwersytetu w Georgii wykazali, że picie ok. 2-3 filiżanek kawy dziennie zmniejsza ból mięśni nawet o połowę! Takich efektów nie zapewnią nam nawet leki przeciwbólowe.

  1. Poprawia nastrój

To, że kawa pobudza i dodaje energii, to już wiemy. Ale to nie wszystko. Kawa, zwłaszcza cudownie delikatna kawa z pianką poprawia również humor i wprawia w doskonały nastrój. Wystarczy jedna lub dwie filiżanki takiej kawy, a od razu wszystko wydaje się być piękniejsze. Na poprawę humoru doskonała jest też kawa rozpuszczalna. Jeśli nie jesteście na diecie, możecie dodać do niej lody lub odrobinę cukru kokosowego. Przyjemne doznania gwarantowane!

  1. Zmniejsza ryzyko depresji

Naukowcy przeprowadzili badania i udowodnili, że po wypiciu kawy, poziom serotoniny i dopaminy w naszym organizmie sukcesywnie wzrasta. W praktyce oznacza to lepsze samopoczucie, a nawet więcej. Osoby, które lubią raczyć się kawą rozpuszczalną, kawą z pianką, słodkim cappuccino lub wyrazistym espresso, są mniej zagrożone depresją!

 

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.