Fotografia portretowa według Bryana Petersona

źródło: empik.com

źródło: empik.com

Fotografia portretowa to najpopularniejsza dziedzina fotografii i sztuki w ogóle. Jak fotografować człowieka, by ukazać całą zawartą w nim prawdę? Tego typu zagadnieniami przez wiele lat swojej kariery zajmował się i nadal zajmuje Bryan Peterson – profesjonalny fotograf i instruktor i międzynarodowej renomie.

Najnowsza książka Petersona „Fotografia portretowa bez tajemnic” zyskała miano bestselleru po paru dniach od ukazania się na rynku. W książce tej, Peterson pokazuje jak w tej dziedzinie odnaleźć radość i przekazać ją innym, a przede wszystkim, w jaki sposób utrwalić pozytywne emocje na zdjęciu. Autor stara się obudzić w nas twórcze podejście do portretu. Publikacja podzielona jest na pięć rozdziałów. Każdy z tych rozdziałów skupia się na innym aspekcie pracy fotografa.

Dwa pierwsze rozdziały mają na celu niesienie pomocy w zrozumieniu drugiego człowieka. Pomagają też przybliżyć specyfikę pracy z człowiekiem, co w fotografii portretowej jest szalenie ważne. Peterson przekonuje nas, jak duże znaczenie ma właściwe podejście do ludzi . Dzieli się swoją wiedzą na temat zjednywania sympatii ludzi i namawiania ich do zgody na wykonanie zdjęcia. Pokazuje, jak ważne jest środowisko w jakim żyją i sposób w jaki się ubierają. Z książki możemy dowiedzieć się, w jaki sposób obserwować ludzi, w jaki sposób uczyć się ludzi oraz jak przełamywać własną nieśmiałość.

W książce Petersona znajdziemy też rozdziały poświęcone światłu, kompozycji (zwłaszcza tematyce kadrowania, wypełniania kadru i wybierania między kadrem poziomym a pionowym) oraz zagadnieniom czysto technicznym (m.in. jak dobrać odpowiedni obiektyw czy przesłonę).

Dla kogo jest „Fotografia portretowa bez tajemnic” Bryana Petersona? Na pewno dla wszystkich, którzy myślą o tego typu fotografii na poważnie lub chcą się nią bawić na użytek osobisty. Na pewno dla osób, które myślą o sprzedawaniu swoich fotografii. W książce zarówno amatorzy, jak i osoby mające już pewne doświadczenie z portretowaniem ludzi znajdą coś dla siebie. Na pewno jest to pozycja, którą warto posiadać w swojej biblioteczce.

Fotografia portretowa to także specjalność Agencji Fotograficznej FLASH GROUP z Poznania. Więcej informacji na temat Agencji znajdziecie tutaj: http://flash-group.pl/blog/fotografia-portretowa/

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.