Pierwsza komunia. Jaki prezent kupić dziecku?

źródło: www.sonymobile.com/pl/products/phones

Mimo, że do sezonu komunijnego zostało jeszcze trochę czasu, to jednak już teraz warto zastanowić się nad odpowiednimi prezentami. Szukanie czegoś właściwego na ostatnią chwilę, nie zawsze jest dobrym pomysłem. A przecież prezent wręczony z okazji pierwszej komunii musi być wyjątkowy. Jaki prezent wybrać: tradycyjny czy nowoczesny? W tej kwestii wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Jeśli chcecie, aby dziecko miało pamiątkę na lata, wybierzcie tradycyjny upominek, np. złoty łańcuszek, medalik lub elegancką ramkę z grawerem. Jeśli chcecie pójść z duchem czasu i zainwestować w coś bardziej nowoczesnego, zdecydujcie się na jakiś gadżet elektroniczny.

Fakt – dawanie dziecku drogich prezentów może i nie jest dobre, ale jeśli taki prezent będzie łączył przyjemne z pożytecznym, to czemu mamy tego nie robić? Elektroniczne gadżety świetnie sprawdzają się jako prezenty komunijne. Najpopularniejsze prezenty to tablet, smartfon i laptop. Taki sprzęt przy odpowiedniej kontroli rodzicielskiej, pomoże dziecku w nauce, ale także dostarczy sporo rozrywki. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych prezentów komunijnych. Zapraszam!

  1. Smartfon

Komunia to doskonała okazja do podarowania dziecku jego pierwszego telefonu. W salonach komórkowych znajduje się wiele telefonów wyprodukowanych z myślą o dzieciach, których obsługa nie powinna sprawić waszym pociechom zbyt dużego problemu. Oczywiście nowoczesny smartfon sprawi maluchowi więcej radości niż zwykły telefon, ale to już kwestia indywidualna, co wybierzecie. Pamiętajcie tylko, że tak pożądane przez dzieci smartfony to nie tylko rozrywka czy możliwość kontaktu z rodzicami i rówieśnikami. Współczesny smartfon to także ogromna pomoc w codziennej nauce. A jeśli przy okazji smartfon będzie dla dziecka fajną zabawą, to tylko dodatkowy plus. Słuchanie muzyki czy oglądanie filmów na telefonie tylko przyczyni się do rozwoju intelektualnego malucha.

  1. Tablet

Prezent na komunię w postaci tabletu z pewnością wielu dzieciom przypadnie do gustu. W przeciwieństwie do tradycyjnego komputera, tablet jest lekki i… mobilny. Dziecko może zabrać go ze sobą wszędzie. Taki tablet na pewno przyda się podczas rodzinnych wycieczek, jak również codziennej nauki.

  1. Aparat fotograficzny

Aparat to dla wielu dzieci prezent idealny. Możliwość zapisywania otaczającego świata i wczucie się w rolę fotografa pomoże rozbudzić w dziecku kreatywność. Robienie zdjęć to także świetna zabawa, dlatego podarowanie aparatu na prezent to może być naprawdę dobry pomysł. Nie musicie od razu kupować drogiej lustrzanki. Na początek wystarczy niewielki aparat cyfrowy.

  1. Zegarek

Zegarek to prezent ponadczasowy. Dawniej był numerem jeden wśród prezentów komunijnych. Dziś także potrafi sprawić wiele radości. Dzieciaki lubią posiadać zegarki, bo wtedy czują się bardziej dorosłe, poważne. Przy wyborze zegarka na komunię warto kierować się preferencjami dziecka. Podpytajcie malucha, jaki zegarek chciałby dostać – elektroniczny z gadżetami czy bardziej tradycyjny i taki też wybierzcie.

 

 

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.