Stawiamy na angielski!

źródło: edulider.pl

źródło: edulider.pl

Niezmienne, od kilku, a nawet kilkunastu już lat język angielski zajmuje czołowe miejsce we wszystkich rankingach. Chyba żaden inny język (nawet popularny ostatnio hiszpański) nie jest w stanie go zdegradować z pozycji lidera. O tym, że angielskiego warto się uczyć nie będę Wam pisać, bo to pewnie wiecie. Nie da się ukryć, że znajomość angielskiego to nie tylko lepszy start w przyszłość, ale także lepsza praca, większe możliwości, itd.

Znajomość języka angielskiego pozwala na swobodne obcowanie z kulturą europejską i światową. Pomaga także poznać wielu interesujących ludzi. Znając angielski możemy liczyć na swobodę porozumiewania się na lotnisku, w zagranicznej restauracji, hotelu i wielu innych miejscach. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o zwiedzanie zabytków. Przewodniki, foldery, i opisy, jeśli nie są dostępne w naszym rodzimym języku to w angielskim już na pewno.

Znajomość języka angielskiego to także lepsze możliwości na naukę. Wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie ile wartościowych informacji, które nie są dostępne w języku polskim zawierają kursy anglojęzyczne. Znając angielski, możemy czerpać garściami z informacji jakie docierają do nas zza oceanu. Możemy swobodnie korzystać z materiałów naukowych, które bardzo często publikowane są tylko w języku angielskim.

Gdzie się uczyć angielskiego?

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach języka obcego możemy uczyć się wszędzie i o każdej porze. Wiele szkół oferuje kursy online, które nie wymagają od nas nawet wyjścia z domu. Wiele szkół proponuje osobiste spotkania z lektorem lub naukę w małych grupach. Uczyć możemy się rano przed pracą lub wieczorem po pracy lub po szkole. Uczyć możemy się godzinę lub dwie dziennie, albo tylko weekendowo. To od nas zależy, na którą formę nauki się zdecydujemy. Możliwości jest całe mnóstwo.

Nauka poprzez zabawę

 Na pewno nie raz słyszeliście, że efektywna nauka angielskiego to nauka przez zabawę. I tak jest rzeczywiście. Bawiąc się, podświadomie przyswajamy to, co nowe. Poprzez zabawę, uczymy się zupełnie bezstresowo, a co za tym idzie – bardziej efektywnie. Zabawa to rewelacyjna metoda zarówno na poznawanie nowych słówek, jak również utrwalanie tych już znanych.

Nauka z nowoczesnymi technologiami

W dobie XX wieku, kiedy to każdy z nas ma swobodny dostęp do różnych technologii, nauka angielskiego jest znacznie łatwiejsza i bardziej efektywna. Wybierając szkołę językową dobrze jest sprawdzić, czy zapewnia ona swoim słuchaczom dostęp do „luksusów” w postaci materiałów multimedialnych. Warto również zapoznać się z wyposażeniem sal. Teraz na porządku dziennym, na wyposażeniu szkoły językowej powinny być tablice interaktywne, rzutniki multimedialne i komputery.

Nauka z native speakerem

Są osoby, które nie potrafią uczyć się w grupie, bo się wstydzą, stresują innych lub po prostu wolą, gdy cała uwaga poświęcana jest tylko im. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem są indywidualne spotkania z native speakerem, czyli nauczycielem zza granicy. To właśnie native speaker sprawi, że będziesz mówić po angielsku jak rasowy Amerykanin i będziesz operował słówkami, których nie zawsze uczy się w tradycyjnej szkole. Dzięki nauczycielowi zza granicy, będziesz władać angielskim tak, jakbyś język ten miał we krwi.

Nauka w szkole językowej

Obecnie na rynku istnieje wiele szkół językowych. Oferta jest tak duża, że bez trudu można się w niej zagubić. Dlatego też postanowiłam trochę ułatwić Wam zadanie i znalazłam dla Was szkołę idealną pod każdym względem. Z ręką na sercu polecam Wam szkołę Speak Up. Dlaczego warto postawić akurat na nią? Powodów jest wiele. Oto niektóre z nich:

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb kursanta – co oznacza, że szkoła Speak Up do każdego kursanta podchodzi w sposób elastyczny i indywidualny. Angielski w Speak Up jest zawsze dopasowany do tego, czego naprawdę oczekuje kursant. Dzięki temu już na samym początku podejmowane są działania, które pomagają osiągnąć konkretne rezultaty i zdobyć określone umiejętności.

Kompleksowe podejście do nauki – to oznacza, że w Speak Up wykorzystywany jest cały wachlarz metod i sposobów nauki angielskiego zaczynając od zajęć w niewielkich grupach, tworzonych z doświadczonymi lektorami, konwersacji w klubie dyskusyjnym oraz z lektorem, przez materiały multimedialne, po naukę prawidłowej wymowy, gramatyki, pisania i czytania. Angielski w Speak Up to nauka kompletna i zróżnicowana, a więc bardziej skuteczna i efektywna. To także nauka ciekawa, która dzięki wielu rozwiązaniom, pozwala uniknąć nudy i monotonii.

Międzynarodowe standardy – czyli warunki nauki zgodne z międzynarodowymi standardami. Poziomy biegłości są adekwatne do tych, które opracowała Rada Europy. Kursant na każdym etapie nauki angielskiego może ocenić swój poziom biegłości i uzupełnić ewentualne braki.

Więcej na temat tego, dlaczego warto postawić na angielski w Speak Up przeczytacie tutaj: http://www.edulider.pl/rozwoj/nauka-angielskiego-tylko-w-szkole-speak

 

 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.