Afromental w Sopocie!

źródło: facebook.com

źródło: facebook.com

Uwaga! Uwaga! Trochę ogłoszeń parafialnych, a tak naprawdę jedno. Jeśli nie macie żadnych planów na połowę sierpnia (tak wiem, jeszcze jest trochę czasu) to może warto zarezerwować sobie chwilę i wybrać się do Sopotu na koncert zespołu Afromental? Myślę, że nie tylko pogoda dopisze. Chłopcy zazwyczaj są niezawodni, więc będzie się działo!

Afromental to zespół składający się z siedmiu utalentowanych i pełnych energii chłopaków. Głosami w zespole są Tomson (Tomasz Lach) i Łozo (Wojciech Łozowski). Na instrumentach klawiszowych gra Śniady (Bartosz Śniadecki), na gitarze – Baron (Aleksander Milwiw-Baron), na basie – Lajan (Wojciech Witczak), na perkusji – Torres (Tomasz Torres) i na instrumentach perkusyjnych – Dziamas czyli Grzegorz Dziamka. Każdy z nich, jak i wszyscy razem wzięci są szalenie nietuzinkowi i wyraziści. Śmiało można powiedzieć, że nie ma w Polsce drugiego takiego zespołu. Fakt, na swój sukces i rozpoznawalność chłopcy musieli pracować dość długo i ciężko, jednakże opłaciło się! Dziś zespół ma szerokie grono wiernych fanów i… zakochanych w nich fanek, które co jakiś czas sprawiają chłopakom rozmaite (często bardzo zaskakujące) prezenty.

Sekretem sukcesu chłopaków jest to, że to co robią, robią z ogromną pasją i miłością. Niczego się nie boją i mają wielkie ambicje. Wyróżniają się też dużym dystansem do samych siebie i do świata. I chyba to wszystko razem wzięte fani kupują za zamkniętymi oczami. Chłopcy od zawsze podkreślali, że są ZESPOŁEM, mimo czasami dużych różnic między nimi. Lubią ze sobą grać i spędzać czas wolny. Są silną grupą, co widać i słychać!

Jaką muzykę gra Afromental? Dziś o stylu ich muzyki mówi się rapcore. Wcześniej twierdzono, że twórczość zespołu jest mieszanką rocka, hip-hopu i soulu. Zespół ma na swoim koncie 4 płyty studyjne: The  Breakthru (2007), Playing With Pop (2009), The BOMB (2011) oraz najnowsze dziecko – Mental House, które „urodziło się” w listopadzie zeszłego roku.

Afromental to zespół, który wielokrotnie był doceniany i nagradzany zarówno przez fanów, jak i krytyków. Na swoim koncie posiada m.in. nagrodę MTV European Music Award, Wow! Music Award, Superjedynkę, Viva Comet oraz nagrodę Eska Music Award.

Nie wiem czy wiecie, ale w 2008 roku zespół wziął udział w eliminacjach do Eurowizji!!! Chłopcy wykonali wówczas utwór „Thing We’ve Got”. Chyba mało kto o tym wie 😉

14 sierpnia na plażowej scenie Zatoki Sztuki w ramach Lotto Music zespół wystąpi z materiałem promującym najświeższy album “Mental House”, którym podkreśla swój niezależny charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Będziemy mogli zapewne usłyszeć charakterystyczny i towarzyszący temu zespołowi od lat groove i flow z pogranicza hip-hopu i soulu połączony z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:30. Bilety można kupować na stronach: ebilet.pl lub biletomat.pl

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.