Hornsman Coyote – reggae z Belgradu

Nemko Kojić, serbski wokalista i puzonista, występujący pod pseudonimem Hornsman Coyote, to artysta dobrze znany wielu polskim fanom reggae. Parę lat temu dał w naszym kraju kilka koncertów, współpracował z popularną warszawską grupą Vavamuffin, nagrywał nawet w niezależnej polskiej agencji wydawniczej Karrot Kommando.

Na serbskiej scenie muzycznej Coyote jest obecny już od ponad 20 lat. Zaczynał jako nastolatek, grywał z różnymi zespołami reggae i hip-hopowymi, a w 1994 roku założył własną grupę Eyesburn, z którą wydał 7 płyt w brzmieniach łączących reggae z rockiem i hardcore punkiem, a nawet trash metalem. Na koncie ma też współpracę z takimi międzynarodowymi sławami, jak Soulfly, Sepultura, czy (muzycznie już nieaktywny) Ghetto Priest.

Hornsman Coyote

Hornsman Coyote (źródło: www.karrot.pl)

W Polsce pierwszy raz pojawił się w 2004 roku, jako gość specjalny na trasie koncertowej wspomnianego wyżej Soulfly, a głośno zrobiło się o nim parę lat później, kiedy w roku 2007 występował razem z pionierami naszej sceny sound system – muzykami z Joint Venture, na koncertach w Warszawie, Poznaniu i Olsztynie. Grał też na dużych polskich festiwalach reggae i sporo koncertował w znanych klubach całego kraju. Z wytwórnią Karrot Kommando wydał dwie płyty: “What next?” w 2008 i “Self Defend You” w 2010 r.

Wprawdzie ostatnio trochę o nim ucichło, ale kto wie, może będziemy jeszcze mieli okazję usłyszeć go nad Wisłą na żywo.

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.