Lista Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic

Jeżeli kochacie filmy nie tylko za scenariusz i grę aktorów, ale również za ujmującą serce muzykę – to ta lista przeznaczona jest właśnie dla Was. Co tydzień w sobotę od godziny 15 w szranki stają najlepsze piosenki pochodzące z polskich i zagranicznych filmów. Usłyszeć możemy m.in. nieśmiertelne przeboje Hansa Zimmera, Howarda Shore albo Michała Lorenca.

muzyka filmowa

 

Lista Przebojów Muzyki Filmowej jest cykliczną audycją emitowaną na antenie RMF Classic. Program prowadzi Magda Miśka-Jaśkowska i jest to jedyna tego typu audycja radiowa w Polsce. Słuchacze mogą głosować na swoje ulubione przeboje muzyki filmowej na stronie internetowej: http://www.rmfclassic.pl/lista-przebojow. Prym na liście wiodą piosenki z takich superprodukcji jak Władca Pierścieni, Hobbit, czy Gladiator. Oczywiście pojawia się wiele nowości. Obecne są także rodzime akcenty takie jak ścieżka z filmu Bandyta (Michał Lorenc) albo Ogniem i Mieczem (Krzesimir Dębski).

logo RMF Classic

logo RMF Classic

Listę mogę polecić każdemu, kto lubi epicką muzykę, która działa nie tylko na serce, ale przede wszystkim na wyobraźnię. Piosenki z Listy Przebojów Muzyki Filmowej z pewnością spodobają się wszystkim fanom fantastyki i melomanom lubiącym muzykę instrumentalną.

Moim zdaniem największym atutem tej listy jest połączenie w jednym zestawieniu przebojów rozmaitych piosenek, od radosnych przyjemnych utworów poprawiających nastrój, przez piękne utwory w wykonaniu najsławniejszych orkiestr symfonicznych, aż po pełne patosu podniosłe piosenki, które sprawiają że słuchacza aż przechodzą dreszcze i ma ochotę wyruszyć na epicką przygodę.

Lista Przebojów Muzyki Filmowej nie jest listą dla słuchacza lubiącego poszczególnych piosenkarzy, jest to bowiem lista dla wszystkich, którzy zakochani są nie tylko w słowach ale również w pięknych dźwiękach i bogactwie muzyki instrumentalnej, które nadają piosenkom niepowtarzalny charakter, jakiego moim zdaniem próżno szukać w popularnej muzyce współczesnej.

 

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.