Open’er Festival w Gdyni – święto muzyki

Heineken Open’er Festival to bez wątpienia ulubione święto ludzi młodych, którzy kochają dobrą zabawę przy dźwiękach dobrej muzyki. To jeden z najważniejszych, największych i najlepszych festiwali muzycznych na świecie.

Pierwsza edycja Open’era odbyła się w roku 2002. Wówczas fani muzyki bawili się w Warszawie, a gwiazdą byli The Chemical Brothers. Od roku 2003 festiwal odbywa się w Gdyni, obecnie na lotnisku Babie Doły.

Open'er Festival

 

Muzyka grana na Open’erze jest tak zróżnicowana, że bez problemów każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na muzycznej scenie festiwalu występują zespoły grające dźwięki wszelkiej maści, od starego dobrego rocka, po muzykę elektroniczną.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Open’er stał się na tyle sławny i pożądany, że na swoim koncie ma już dwie nagrody European Festival Awards w kategorii „najlepszy duży festiwal”. Z pewnością te zaszczytne wyróżnienia nie sprawiły, że organizatorzy spoczęli na laurach. Wręcz przeciwnie. Z roku na rok Festiwal wciąż się rozwija, udoskonala. Powstają nie tylko nowe sceny, ale także rodzą się coraz to nowsze atrakcje z działaniami teatralnymi na czele. W tym roku będzie równie ciekawie. Nie lada gratką dla wielu fanów doskonałych dźwięków będzie występ Nicka Cave’a and the Bad Seeds. Zespół zagra w Gdyni już 4 lipca. Wśród festiwalowych gwiazd zobaczymy również Blur, Editors, Skunk Anansie, Kings Of Leon, Animal Collective, Tame Impala. Polskim akcentem Festiwalu będzie m.in. Dawid Podsiadło, charyzmatyczny i chwytający za serce uczestnik X Factor. Wystąpi również kontrowersyjna, aczkolwiek lubiana i podziwiania Maria Peszek. Dzień po Open’erze (7 lipca) specjalny koncert zagra Rihanna.

Za jednodniowe bilety na Heineken Open’er Festival trzeba zapłacić około 189zł. 4dniowy karnet to koszt rzędu 470zł (ewentualnie 550zł z polem namiotowym). Osoby, które zdecydowały się na karnet będą mogły uczestniczyć w koncercie Rihanny i to bez dodatkowych opłat. Bilety można nabyć w Altersklepie oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.

Pamiętajcie też o tym, że zarówno bilety jednodniowe, jak i karnety można wymienić na identyfikatory w postaci specjalnej opaski. Z opaski może korzystać tylko jedna osoba, a jej zerwanie lub uszkodzenie powoduje utratę jej ważności.

I mimo, że do rozpoczęcia Festiwalu pozostało jeszcze kilka dni, już teraz wiadomo, że będzie się działo!

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.