Uczta kinomana – Koneser

źródło: kulturadobra.pl

źródło: kulturadobra.pl

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam wracać do filmów, które już kiedyś obejrzałam. Oczywiście nie są to pierwsze lepsze filmy dla zabicia nudy, ale takie, do których warto wrócić i na nowo obejrzeć. Jedną z filmowych perełek, które bez dwóch zdań mogę zaliczyć do moich ulubionych jest Koneser z genialnym (jak zawsze) Geoffrey’em Rushem. Może większość z Was miała już przyjemność obejrzeć Konesera, gdyż jego premiera miała miejsce w 2013 roku. Ci, którzy jeszcze go nie widzieli, powinni jak najszybciej nadrobić zaległości.

O czym jest „Koneser”? Najprościej można powiedzieć, że o namiętności, miłości, zgubnym zauroczeniu lub mrocznej miłości…. Określeń może być wiele. Na pewno jest to film będący popisem aktorskich umiejętności Geoffrey’a Rusha. Ależ on jest apetyczny i majestatyczny w tej roli. A jeśli pan Rush został wywołany do tablicy, to warto napisać słów kilka o jego postaci. Wciela się on bowiem w postać Virgila Oldmana – konesera sztuki i prowadzącego aukcje w renomowanym domu aukcyjnym. Virgil to człowiek, o którego względy zabiegają muzea i marszandzi z całego świata. Jednakże ten jest bardzo wybredny i dość ostrożnie wybiera ludzi, z którymi chce współpracować i dla których chce pracować. Virgil ma w życiu dwie obsesje. Jedną z nich są najwspanialsze obrazy z kobiecymi wizerunkami. Drugą zaś przerysowana wręcz pedanteria. Mężczyzna niemalże przez cały czas nosi białe rękawiczki, tak jakby bał się ubrudzić nawet najmniejszym pyłkiem spadającym gdzieś z powietrza.

źródło: film.onet.pl

źródło: film.onet.pl

Pewnego dnia, ten jakby nie było, dość dziwny mężczyzna otrzymuje jeszcze dziwniejsze zlecenie. Ma wycenić rzeczy zalegające w starej willi, która zamieszkała jest przez specyficzną młodą kobietę – odciętą od świata zewnętrznego i cierpiącą na dziwną chorobę.

Nieuchwytna i nie widziana dotąd przez nikogo Claire z dnia na dzień coraz bardziej intryguje i fascynuje starszego mężczyznę. Staje się jego własną obsesją, a przy okazji odsłania głęboko skrywane wnętrze mężczyzny. Z czasem relacja między obojgiem zaczyna coraz bardziej się zacieśniać… Czy romans młodej kobiety ze starszym mężczyzną wyjdzie im na dobre? Nie będę zdradzać wam całej fabuły, gdyż wówczas pozbawiłabym was całej przyjemności z oglądania filmu. Mimo tego, że film wydaje się być monotonny, wiele jest w nim zaskoczeń.

źródło: gofilm.pl

źródło: gofilm.pl

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.