Mężczyzna idealny – marzenia spełnione za wszelką cenę

plakat reklamujący film mężczyzna idealny

źródło: www.pinterest.com

Odkąd obejrzałam film o Yves Saint Laurent z Pierre Niney w tytułowej roli, zakochałam się w tym młodym i charyzmatycznym aktorze. Im więcej zaczęłam oglądać z nim filmów, tym bardziej byłam przekonana, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Pierre to jak dla mnie aktor kompletny. Doskonale sprawdza się w komediach i genialnie odnajduje w dramatach. W ostatnim czasie na tapetę wzięłam kolejny film z panem Niney. Tym razem padło na francuski thriller – Mężczyzna idealny.

Pan idealny, nie do końca idealny

Mężczyzna idealny to niezwykle ciekawa i wciągająca historia, która została przedstawiona w sposób intrygujący, ostry i do końca trzymający w napięciu. Być może fabuła jest trochę przesadzona przez co mniej realistyczna ale mimo wszystko przerażająca, okrutna i krwista – czyli taka, jaka powinna być w rasowym thrillerze. O czym dokładnie opowiada Mężczyzna idealny? To film, który skupia się na jednym człowieku, jego ambicjach, marzeniach i… upadku. To historia rodem z tych „po trupach do celu”. Młody chłopak marzy o zostaniu pisarzem. Tym samym chce się wybić ponad szarą codzienność i zostać kimś. Niestety, matka natura nie była wobec niego hojna i raczej poskąpiła mu talentu.

scena z filmy mężczyzna idealny w której główny bohater siedzi przy biurku i pisze na laptopie

źródło: www.pinterest.com

Pewnego dnia, podczas wykonywania swoich obowiązków, chłopak zupełnie przypadkiem natrafia na anonimowy rękopis. Jest to opowieść pewnego żołnierza, który właśnie zmarł i jak się okazało nie zostawił po sobie spadkobierców. Czytając historię tego obcego człowieka, Mathieu (grany przez Pierre Niney) wpada na dość podstępny i szatański pomysł. Zamierza przywłaszczyć sobie rękopis i wydać go pod własnym nazwiskiem. Tekst zostaje szybko wydany, a Mathieu z dnia na dzień staje się sławny. Czytelnicy rozczytują się w „jego” powieści, a on sam zostaje obwołany przyszłością i nadzieją francuskiej literatury. Niestety problem pojawia się wraz z obowiązkiem napisania kolejnej książki… Poza tym, wstydliwą tajemnicę Mathieu zna szantażysta, który coraz częściej zatruwa mu życie. Chłopak czuje ciążącą na nim presję i strach, a jedno kłamstwo rodzi kolejne. Z dnia na dzień młodzieniec zaczyna wpadać w kolejne pułapki i tym samym coraz bardziej komplikować sobie życie. Jak daleko się posunie i co stanie się z jego życiem? Czy da radę oszukać cały świat i wyjść z tej sytuacji obronną ręką? Jak duże ofiary będzie musiał ponieść? Tego oczywiście wam nie zdradzę, bo wtedy zepsułabym całą zabawę.

„Mężczyzna idealny” jest filmem, który skupia się na ukazaniu dążeń słabego człowieka do realizacji swoich marzeń, wbrew wszelkim przeciwnościom. Pierre Niney jako Mathieu Vasseur sprawdził się perfekcyjnie w roli mężczyzny (nie)idealnego. Ten film trzeba zobaczyć – obowiązkowo!

scena z z filmu pan idealny w której główny bohater przegląda się w lustrze

źródło: www.pinterest.com

 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.