Dla fanek mody – aż 100 lat mody!

źródło: www.empik.com

źródło: www.empik.com

Książka „100 lat mody” to prawdziwa perełka i nie lada gratka dla wszystkich fanek mody, zmieniających się trendów, tendencji, itp. To książka dla stylistów, studentów projektowania ubioru, kulturoznawców, zwykłych śmiertelników. To także książka dla blogerów modowych i fashionistów, którzy modę traktują nie jak przelotną fanaberię, ale filozofię życia. W końcu, to książka dla prawdziwych miłośników piękna i elegancji. Nie brakuje w niej cudownych zdjęć, tak więc poza samą treścią, mamy atrakcyjną stronę wizualną.

Książka opowiada niezwykle ciekawą historię dotyczącą tego, w jaki sposób zmieniały się trendy, co nosiły elity, cyganeria, amazonki, słynne projektantki, największe gwiazdy, a co królowało na ulicach miast. W książce znajdziemy nie tylko opisy toalet bogatych dam, które ubierały się u największych projektantów, ale także opisy toalet zwykłych kobiet. Książka ukazuje nam zmiany, jakie dokonywały się w modzie i ubraniu od 1900 roku. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się również jak przemiany mody miały wpływ na przemiany w funkcjonowaniu świata.

Książka z całą pewnością nie byłaby kompletna i tak interesująca, gdyby nie zdjęcia. Wewnątrz książki znajdziemy wspaniałe fotografie najlepszych fotografów poszczególnych epok. Niektóre z nich po raz pierwszy ujrzały tu światło dzienne. Wśród zamieszczonych w książce fotografii i ilustracji dużą część zajmują zdjęcia reklamowe i portretowe. Wiele jest tu też fotografii przedstawiające suknie z muzealnych zbiorów.

„100 lat mody” to pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdej fanki mody i każdego fana dobrej fotografii. Gorąco polecam!

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.