Poradnik psychologiczny Susan Cain „Ciszej proszę…”

Siła introwersji w świecie, który nie przestaje gadać…

okładka książki Susan Cain Ciszej proszę

Okładka książki Susan Cain „Ciszej proszę” (wyd. Laurum)

O książce Susan Cain było głośno już od jakiegoś czasu. I dobrze, bo obala mity na temat osób cichych i spokojnych, a zmuszanych do funkcjonowania w rozgadanym – przepraszam: rozwrzeszczanym świecie. Jeśli ktoś jeszcze jej nie zna, najwyższa pora nadrobić zaległości.

Zdarzyło Ci się usłyszeć, że jesteś odludkiem, milczkiem i musisz się zmienić, jeśli chcesz coś w życiu osiągnąć? Według Susan Cain jedna trzecia z nas odpowie (niektórzy tylko skiną głową albo mrukną coś pod nosem) na to pytanie: tak.

To introwertycy, czyli ci, którzy wolą słuchać, niż mówić, poczytać w domu książkę, niż pójść na imprezę, a już na pewno napisać, niż wygłosić referat. Panuje mylne przekonanie, że są to osoby po prostu nieśmiałe lub mające niskie poczucie własnej wartości. Książka Susan Cain, oparta na wynikach wieloletnich badań naukowych – psychologicznych i społecznych, rozwiewa te niesłuszne opinie.

Powinni przeczytać ją nie tylko introwertycy, którzy dzięki niej odetchną: “uff, jednak mogę być sobą” i skutecznie wyleczą się z kompleksów, ale przede wszystkim ekstrawertycy, którym w dużej mierze te kompleksy zawdzięczamy…

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.