Doskonałe uzupełnienie codziennej diety – soki owocowe

naturalne soki owocowe

Bohaterami dzisiejszego wpisu będą dzieci. Każdy, kto je posiada, pragnie dla nich wszystkiego, co najlepsze. A jak wiadomo, sekretem zdrowia i prawidłowego rozwoju naszych milusińskich jest odpowiednia dieta. Pięć porcji warzyw i owoców to podstawa codziennej diety. Zarówno warzywa, jak i owoce można podawać dzieciom nie tylko w postaci stałej, ale także płynnej. Naturalne soki są świetnym źródłem witamin i mogą być smaczną alternatywą dla wody, aczkolwiek nie powinniśmy całkowicie z niej rezygnować. Najważniejsze, aby soki serwowane dzieciom były pozbawione konserwantów i sztucznych barwników. Jakie wybrać naturalne soki owocowe?

Producenci soków i nektarów dla dzieci kuszą nas kolorowymi opakowaniami, pięknymi rysunkami na kartonikach, wymyślnymi hasłami reklamowymi. To wszystko nie oznacza jednak, że w środku jest naturalny sok, który bez obaw można podać małemu dziecku. Bardzo często producenci, którzy reklamują swoje wyroby jako „naturalne”, dodają do nich niewiele soku owocowego, za to dużo wody i innych dodatków, jak np. cukier czy barwnik.

Mętne zdrowie

Najzdrowsze, jednocześnie najsmaczniejsze są soki mętne i przecierowe – produkowane ze świeżych owoców i sprzedawane w buteleczkach. Zawierają one tylko te składniki, które są odpowiednie dla dziecka. Najchętniej kupowanymi przez rodziców sokami są te oferowane przez BOBO FRUT. Dlaczego? Bo produkty BOBO FRUT należą do grupy specjalnego przeznaczenia żywieniowego, czyli są przeznaczone specjalnie dla małych dzieci. Przygotowywane z owoców i warzyw pochodzących ze specjalnie kontrolowanych upraw, nie są sztucznie upiększane i dosładzane. Nie są też sztucznie witaminizowane, ani konserwowane chemicznymi substancjami.

Soczki dla dzieci w różnym wieku

sok dla dzieci bobo frutPodając dziecku sok należy pamiętać, aby ten pierwszy był jednoskładnikowy. W ten sposób łatwiej będzie zaobserwować, czy dziecko jest uczulone na jakiś składnik czy nie. Dobrym startem w przyszłość są soki jabłkowe. Po miesiącu można zaproponować maluszkowi soki marchwiowe i dyniowe, a następnie malinowe, gruszkowe i morelowe.

Dzieciom, które ukończyły 4 miesiąc życia, można podawać soki z winogron, bananów i jagód. Maluchom po 6 miesiącu życia możemy serwować soki przecierowe na bazie pomidora i dyni. Ciekawe mieszanki posiada w swojej ofercie wspomniany wcześniej BOBO FRUT. Przecierowy sok pomidorowy połączony z sokiem winogronowym, dynią i marchewką pozwoli w sprytny sposób przemycić do diety maluszka odrobinę warzyw.

Jeśli chodzi o roczne dzieci, to z powodzeniem można im serwować soki z owoców leśnych i owoców egzotycznych. Dobrym pomysłem są nektary przyrządzone z jabłek i ananasa oraz jabłek, marchwi i pomarańczy – również dostępne w ofercie BOBO FRUT.

 

 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.