33. Warszawskie Spotkania Teatralne

Podczas tegorocznych Warszawskich Spotkań Teatralnych, które rozpoczną się 18 kwietnia, będzie można obejrzeć 19 spektakli, wśród nich pięć przedstawień dla dzieci.

Pokazane zostaną m.in. “Król Ryszard III” Szekspira w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi czy “Wiśniowy sad” Czechowa w reżyserii Pawła Łysaka z Teatru im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Prócz tego będzie można zobaczyć uhonorowany trzema prestiżowymi nagrodami na Fringe Festival w Edynburgu spektakl-koncert-oratorium Teatru Pieśń Kozła z Wrocławia pt.” Pieśń Leara” w reżyserii Grzegorza Brala – dramatyzowane pieśni oparte na szekspirowskim “Królu Learze”, a także adaptację powieści Doroty Masłowskiej “Paw królowej” w reżyserii Pawła Świątka z Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Gościem specjalnym Spotkań będzie Teatr im. Józefa Katony z Budapesztu, który pokaże polski dramat pt. “Nasza klasa” autorstwa laureata Nagrody Nike z 2010 roku, Tadeusza Słobodzianka.

Tegoroczne Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają do 1 maja. Przedstawienia będzie można obejrzeć na scenach Teatru Dramatycznego, Teatru Studio i Teatru Polskiego.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.