34. Warszawskie Spotkania Teatralne

pinterest

pinterest

Uwaga wszyscy miłośnicy teatru! Już od 4 kwietnia 2014 roku, Warszawa stanie się centrum polskiego życia teatralnego. Aż do 14 kwietnia będziemy mogli obejrzeć w stolicy najciekawsze polskie spektakle teatralne, które swoją premierę miały w 2013 roku. W programie Warszawskich Spotkań Teatralnych znalazły się perełki reżyserowane przez samych wielkich: Jana Klatę, Marcina Libera, Adama Nalepę, czy Maję Kleczewską. Dacie się skusić?

Nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej uczestniczyliście w tego typu Spotkaniach Teatralnych. Bądź, co bądź w tym roku Festiwal będzie podzielony na 3 części. Pierwszą z nich będą stanowić Duże Spotkania Teatralne, drugą – Małe Spotkania Teatralne, a trzecią liczne imprezy towarzyszące. Festiwal otworzy premiera długo oczekiwanego spektaklu „Noc żywych Żydów” Igora Ostachowicza w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality.

W repertuarze Małych Spotkań będzie można obejrzeć m.in. „Bajki Samograjki” Jana Brzechwy w reżyserii Anny Augustynowicz oraz „Brzydkie Kaczątko” według baśni Hansa Christiana Andersena. W programie Dużych Spotkań Teatralnych znalazło się aż 8 spektakli, m.in. „Wesele” Marcina Liberta z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, „Kronos” – sztuka oparta na dziennikach Gombrowicza, w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego z Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz „Czarownice z Salem” Arthura Millera w reżyserii Adama Nalepy z Teatru Wybrzeże w Gdańsku. W ramach imprez towarzyszących zobaczymy niezwykle ciekawą wystawę plakatów firmujących dotychczasowe edycje Warszawskich Spotkań Teatralnych. Nie lada gratką dla fanów talentu Jerzego Treli będzie koncert „Jerzy Trela. Monologi” do muzyki Zbigniewa Preisnera, który odbędzie się w Kościele Pokamedulskim.

Dokładny repertuar imprezy znajdziecie pod adresem warszawskie.org. Ceny biletów wahają się od 50 do 120zł. Za wejściówki trzeba zapłacić od 15-20zł. Z kolei ceny karnetów wahają się od 270zł do 360zł.

Ja na pewno tam będę. A wy?

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.