Chcesz zrobić karierę? Ucz się angielskiego

Kurs język angielski, poznań oferuje. Młodzi ludzie rozmawiają

Nie od dziś wiadomo, że sukces zawodowy w dużej mierze zależy od naszego wykształcenia, zwłaszcza znajomości języków obcych. W dzisiejszych czasach, aby zrobić karierę należy znać perfekcyjnie przynajmniej jeden język. Najlepiej angielski, gdyż to właśnie on otwiera większość drzwi. Istnieje wiele zawodów (o tym poniżej), w których znajomość angielskiego jest szalenie ważna i bardzo przydatna. Chcąc zdobyć pracę w jednym z poniższych „fachów”, nota bene – uznawanych za najbardziej przyszłościowe, warto uwzględnić w CV znajomość języków obcych, zwłaszcza angielskiego. Ale uwaga! Nigdy nie warto oszukiwać przyszłego pracodawcy i deklarować nadzwyczajnych umiejętności w tym kierunku, gdyż prędzej czy później zostanie to zweryfikowane. Lepiej podszkolić się w języku na kursie lub wynająć korepetytora. Duże miasta, jak np. Warszawa, Kraków czy Poznań oferują profesjonalne kursy angielskiego. I tak np. angielski, Poznań czy inne większe miasta zapewnią naukę na najwyższym poziomie i da odpowiedni dyplom, który pomoże otworzyć wiele zawodowych drzwi. Angielski ( sprawdź) w Poznaniu, Warszawie, czy wspomnianym też Krakowie zagwarantuje kwalifikacje, które podczas rozmowy o pracę pozwolą zrobić wrażenie na przyszłym pracodawcy. Ale wracając do zawodów, w których bez angielskiego ani rusz – oto lista najbardziej przyszłościowych i najbardziej pożądanych.

  1. Manager

Niezmiennie od kilku już lat manager jest zawodem, który podręcznikowo wpisuje się w definicję człowieka umiejącego dogadać się w kilku językach. Nie ma znaczenia, jakiej firmy jest się managerem. Jeżeli ta firma sprzedaje coś za granicą, to stanowisko zawsze wiąże się z kontaktem w języku angielskim.

  1. YouTuber

Dla niektórych dobra zabawa, dla innych zawód. Prawda jest taka, że od kiedy kręcenie vlogów na YouTube stało się modne, stało się też sposobem na życie. O ile polskie vlogi nie są jeszcze bardzo dochodowe, o tyle prowadzenie kanału w języku angielskim stwarza już warunki do niezłych zarobków.

  1. Copywriter

Pisanie tekstów różnych maści, a zwłaszcza tekstów reklamowych to zawód przyszłościowy. Pod jednym tylko warunkiem, że te teksty będziemy pisać w języku angielskim. Copywriterzy piszący w języku obcym zarabiają dwa, trzy razy więcej niż osoby piszące tylko w języku ojczystym. Prawda jest taka, że bycie copywriterem polskim nie jest opłacalne. Bycie copywriterem anglojęzycznym – już tak.

  1. Coach

Zawód coacha można dziś rozumieć jako trenera motywacyjnego, kariery, jak również trenera pracującego na siłowni. Dobry angielski pozwala na pracę za granicą lub dodatkowe zarobki w dużych miastach, które mają wielu mieszkańców z krajów zachodnich. Wielu trenerów nie pamięta, że umiejętność porozumiewania się w języku angielskim, to więcej klientów, a co za tym idzie – więcej dochodów.

  1. Programista

Nie da się ukryć, że świat programowania opiera się na języku angielskim. Nie zmienia to faktu, że bardzo często programiści posługują się nim mechanicznie. I poza znajomością słów kodu, nie są zbyt wylewni w języku obcym. A to sprawia, że są ograniczeni do pracy tylko w rodzimych firmach. Znajomość angielskiego daje szersze pole do działania. Tacy programiści mogą zatrudnić się w zagranicznej firmie lub po prostu wyjechać za granicę i tym samym czerpać ze swej pracy większe korzyści finansowe.

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.