Bo kubek ma znaczenie…

Kubki porcelanowe (źródło: www.mybaze.com)

Kubki porcelanowe (źródło: www.mybaze.com)

Któż z nas nie lubi mocnej małej czarnej lub smakowej z puszystą pianką? Codzienne picie kawy jest czymś więcej, niż zwykłą czynnością. To prawdziwy rytuał, który sprawia nam wiele radości. To także ważny element stylu życia. To, jaką kawę pijemy i w jaki sposób ją podajemy odzwierciedla nasze tempo życia, jego styl i charakter, a także nasze upodobania estetyczne i smakowe.

Musicie przyznać, że naczynie z którego pije się kawę potrafi wpłynąć na nasz odbiór smakowy. Nie wiem jak wy, ale ja nie cierpię kawy ze styropianowego kubka, czy zwykłej szklanki. Pijąc z takich naczyń mam wrażenie, że jej smak jest znacznie gorszy, aniżeli ten z designerskiego, po prostu ładnego kubka. Poza tym, źle dobrane naczynie do kawy potrafi zaburzyć nie tylko jej smak, ale i aromat.

Przeglądając „rankingi” naczyń do picia kawy, pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajmują kubki i duże filiżanki z porcelany. To właśnie dzięki nim kawa ma szansę ujawnić swój prawdziwy smak i cudowny aromat. Porcelana nie zabiera nam tego, co w kawie najlepsze i czego w kawie zazwyczaj poszukujemy. Co więcej, doskonale utrzymuje ciepło, dzięki czemu nasz ulubiony napój zachowuje swoją temperaturę na dłużej.

Nigdy nie ukrywałam tego, że jestem zagorzałą fanką różnego rodzaju kubków. Poranną małą czarną mam zwyczaj popijać z dużych kubków. Popołudniowym cappuccino raczę się zazwyczaj z dużych filiżanek. W ostatnim jednak czasie tradycyjne kubki bardzo mi się opatrzyły. Całe szczęście znalazłam dla nich godnego następcę, a raczej godnych następców. MyBaze stało się moim wybawieniem. Na portalu tym odnalazłam kubki, które gdzieś w podświadomości były moim marzeniem. Stylistyką nawiązują do czasów PRL-u. Są oryginalne, nieszablonowe, nietuzinkowe i zabawne.

Pośród bogatej oferty znajdziemy kubek idealny dla zadeklarowanych śpiochów, ze stylizowanym napisem „Spałem, ale się nie wyspałem”. Oczywiście te „Spałem” bezsprzecznie kojarzy się nam ze „Społem”, napisem, który pojawiał się na każdym naczyniu stołówkowym lub barowym.

Kubek porcelanowy "Spałem" (źródło: mybaze.com)

Kubek porcelanowy „Spałem” (źródło: mybaze.com)

Smaczkiem w kolekcji jest także kubek przypominający ten z barów mlecznych z zadziornym napisem „Prezes”. Każdy, kto oglądał „Misia” na widok takiego kubka rwie się do śpiewania „Łubu Dubu, łubu Dubu niech nam żyje prezes naszego klubu! Niech żyje nam!”.

Kubek porcelanowy "Prezes" (źródło: mybaze.com)

Kubek porcelanowy „Prezes” (źródło: mybaze.com)

Nie lada gratką zwłaszcza dla kochającej się pary małżeńskiej będą stylizowane kubki z napisem „Mąż” i „Żona”. Ten mały zestaw w minimalistycznej formie jest tak uroczy, że trudno mu się oprzeć.

Kubki Mąż i Żona (źródło: mybaze.com)

Kubki Mąż i Żona (źródło: mybaze.com)

A co powiecie na kubek z dość wymownym napisem „Kierownik”? Ja nie mogłam mu się oprzeć! Codziennie „drażnię” nim swoich kolegów w pracy. Bo jak pić kawę w biurze to z fasonem!

Kubek Kierownik (źródło: mybaze.com)

Kubek Kierownik (źródło: mybaze.com)

W ofercie MyBaze.com znajdziecie także wiele innych perełek. Oto kilka z nich:

Porcelanowy kubek podróżny Muffin (źródło: mybaze.com)

Porcelanowy kubek podróżny Muffin (źródło: mybaze.com)

Porcelanowy kubek z napisem (źródło: mybaze.com)

Porcelanowy kubek z napisem (źródło: mybaze.com)

Kubek z napisem (źródło: mybaze.com)

Kubek z napisem (źródło: mybaze.com)

Kubek z napisem (źródło: mybaze.com)

Kubek z napisem (źródło: mybaze.com)

 

 

 

 

 

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.