Doskonały prezent dla smakoszy kawy

Pomysł na prezent - kurs baristy (pinterest)

Pomysł na prezent – kurs baristy (pinterest)

Mimo, że święta skończyły się już kilka dni temu, to ja wciąż bujam w obłokach. Moje myśli krążą wokół prezentów, jakie w tym roku znalazłam pod choinką. Dużą ich część stanowią upominki związane z kawą. Jako, że moi kochani bliscy doskonale wiedzą, że jestem smakoszem tego trunku, to właśnie kawę i kawowe akcesoria podarowali mi w prezencie. Nie muszę chyba was przekonywać, jak bardzo jestem zachwycona? Jeden prezent spodobał mi się tak bardzo, że postanowiłam podzielić się nim z wami. Może ten konkretny pomysł na prezent spodoba wam się na tyle, że będziecie chcieli obdarować nim kogoś bliskiego i to nie tylko przy okazji świąt…

Jak myślicie, co może usatysfakcjonować zagorzałego miłośnika kawy, dla którego kawa jest czymś więcej, aniżeli napojem stawiającym rano na nogi? Oczywiście kurs baristy! Dla osób, które z zaparzania kawy czynią prawdziwy rytuał, jak również dla osób, które rytuałem czynią degustację kawy, taki kurs będzie spełnieniem marzeń. Wiem dokładnie, o czym mówię (a raczej piszę).

pomysł na prezent (źródło: katalogmarzen.pl)

Pomysł na prezent – kurs baristy

Wbrew pozorom sztuka wyboru i przygotowania kawy nie jest taka prosta, jak się wydaje. Kurs baristy zmieni codzienne rytuały picia kawy w prawdziwą ucztę. Poza tym zaznajomienie się z historią tegoż napoju, jego rodzajami i sposobem parzenia sprawi, że codzienna degustacja stanie się nie przypadkowym, a bardzo świadomym wyborem tego, co najlepsze. I to nie wszystko. Na takim kursie można nauczyć się również sztuki zdobienia kawy, co z pewnością wprawi w osłupienie waszych gości, a wam pozwoli zabłysnąć w towarzystwie.

Jak dla mnie opisany wyżej pomysł na prezent to strzał w dziesiątkę. A co wy o nim sądzicie? Jeśli tak, jak ja uważacie, że jest to idealna propozycja prezentowa, zajrzyjcie na stronę Katalogu Marzeń, na której to znajdziecie m.in. vouchery na kurs baristy oraz wiele innych (podobnych) pomysłów na prezent.

 

 

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.