Goran Bregović na wROCK For Freedom we Wrocławiu

31 sierpnia, na kolejnej edycji festiwalu wROCK For Freedom, wystąpi gwiazda bałkańskiej sceny  muzycznej – Goran Bregović.  Artysta zagra w znanej nie tylko uczestnikom festiwalu, ale i wszystkim mieszkańcom Wrocławia – Zajezdni Autobusowej przy ulicy Grabiszyńskiej – a więc kolebce wrocławskiej  „Solidarności”.  

Goran Bregovic

źródło: Pinterest

Bregović wystąpi, tradycyjnie już,  wraz ze swoją Orkiestrą Weselno – Pogrzebową i zaprezentuje publiczności swoje największe przeboje takie jak: Ederlezi, Gas Gas, Kalashnikov oraz nowsze, pochodzące z ostatnich krążków artysty.

Muzyka Bregovica, tak znana i uwielbiana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie,  łączy w sobie elementy rocka, muzyki elektronicznej i brzmień typowo etnicznych. Jego kompozycje są pełne energii, intensywne, kipiące radością i różnorodnością dźwięków. Bregović łączy w swych utworach rytmy i motywy typowo słowiańskie, bałkańskie, by następnie zmieszać je z nutą cygańskiego szaleństwa i doprawić szczyptą orkiestry dętej.

Przypomnijmy, że członek jednego z najpopularniejszych zespołów jugosłowiańskiej sceny rockowej lat ’80 Bijelo Dugme (Biały Guzik) ma na swoim koncie współpracę z takimi weteranami sceny muzycznej jak Iggy Pop, Cesaria Evora, zaś w Polsce Krzysztof Krawczyk czy Kayah. Jest on również autorem muzyki do takich przebojów kinowych jak Królowa Margot, Arizona Dream, Czas Cyganów czy Underground w reżyserii samego Emira Kusturicy.

Wrodzone poczucie rytmu, umiejętność obcowania z publicznością i ogromna dawka pozytywnej energii, którą artysta emanuje w trakcie swoich występów mogą jedynie zachęcić do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym widowisku.

Pamiętajcie: 31 sierpnia, godz. 17.00, Zajezdnia MPK, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław. Bilety już w sprzedaży!

 

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.