Before I fall…

okładka filmu before i fall film

źródło: http://www.epicreads.com

W marcu 2017 odbyła się amerykańska premiera długo oczekiwanego, zwłaszcza przez nastolatki filmu Before I fall. Jest to produkcja na bazie głośnej i popularnej książki 7 razy dziś autorstwa Lauren Oliver. Kto czytał książkę ten wie, o czym będzie film. Ci co nie czytali, film również powinni zobaczyć. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że jest to taki Dzień Świstaka, tylko że dla nastolatek i o nastolatkach…

Sam Kingston to ładna i ciesząca się dużą popularnością w szkole dziewczyna. Ma trzy przyjaciółki, z którymi zawsze dojeżdża do szkoły i spędza większość wolnego czasu. Ma też przystojnego chłopaka, o którym marzy większość szkolnych koleżanek. Do tego dochodzi idealna rodzina – troszczący się o nią rodzice i wpatrzona w nią młodsza siostra. Wydaje się, że wszystko jest idealne, a jednak nie… Dziewczyna robi co chce i kiedy chce. Razem ze swoimi przyjaciółkami dręczy jedną ze szkolnych koleżanek. Pewnego dnia Sam i jej przyjaciółkom przydarza się wypadek samochodowy. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna umarła. Jednak budzi się w swoim pokoju. I niby nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie był to znów ten sam dzień.

Wszystko staje się jasne. Sam otrzymała kolejną szansę od losu. Dziewczyna stara się więc zrobić wszystko, aby zmienić bieg zdarzeń i nie doprowadzić do wypadku. Na początku wszystko idzie nie tak, jak powinno. Przez co dziewczyna dostaje kolejną i kolejną i kolejną szansę. W sumie jest ich 7. Czy w końcu wykorzysta ją w odpowiedni sposób? Tego wam nie zdradzę! 😉

scena z filmu before i fall

źródło: http://www.tiff.net

W filmie Before I fall, identycznie z resztą jak w książce Lauren Oliver, chodzi głównie o to, aby pokazać nastolatkom i chyba nie tylko im, że nasze życie to często zlepek dziwnych przypadków i wypadków. Czasami jeden moment, jedno zatrzymanie się, jedna zmiana decyzji mogą zaważyć na naszym losie. Autorka książki 7 razy dziś w bardzo ciekawy sposób przedstawiła fakt, że ludzie są ze sobą połączeni niewidzialnymi nićmi i każda nasza decyzja ma odzwierciedlenie nie tylko w naszym życiu, ale również często w życiu innych ludzi. I to również możemy zobaczyć w filmie.

Jak dla mnie Before I fall jest zrealizowany i zagrany w bardzo porządny sposób. Pewnie film bardziej przypadnie do gustu nastolatkom, ale to głównie z myślą o nich był kręcony. Warto tylko dodać, że w główną bohaterkę przeżywają 7 żyć wcieliła się znana z Akademii Wampirów Zoey Deutch. Za reżyserię odpowiada Ry Russo-Young. Scenariusz napisała Maria Maggenti. Poprawki naniosła Gina Prince-Bythewood.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.