Komedie romantyczne – w sam raz na święta!

komedie romantyczne

W ostatnim poście przedstawiłam wam listę filmów na święta z kategorii „must see”. Dziś pozostaniemy przy filmach, które może nie są typowo świąteczne, ale na pewno będą miłym akcentem podczas świątecznych wieczorów. Romantyczne komedie to coś, co każda z nas lubi od czasu do czasu sobie włączyć. Poniżej znajdziecie moje ulubione komedie romantyczne. Może któraś z nich przypadnie wam do gustu tak bardzo, jak mi i zechcecie do niej wracać od czasu do czasu.

  1. Miłość po francusku

Mimo, że film ten ma już kilka lat, to jednak wciąż widnienie na liście ulubionych filmów romantycznych. Nic w tym dziwnego. Francuskie filmy mają w sobie coś niesamowitego. Przy okazji są ponadczasowe. Miłość po francusku opowiada historię Alice Lantins, kobiety pięknej i ambitnej, aczkolwiek całkowicie oddanej swej pracy. W jej życiu nie ma miejsca na udane życie uczuciowe. Poza tym, Alice należy do kobiet aż nadto poukładanych. Nigdy nie wykracza poza utarte schematy, przez co wśród znajomych i kolegów z pracy uchodzi za nudziarę. Dopiero gdy w jej życiu pojawi się młody i bardzo czarujący Balthazar, znajomi spojrzą na nią innym okiem. Alice spostrzeże, że los dał jej do rąk klucz do przyszłej kariery. Zaczyna zatem odgrywać komedię, udając nieprawdopodobną idyllę.

  1. Zacznijmy od nowa

zacznijmy od nowa film

Zacznijmy od nowa to kolejna przyjemna propozycja na wieczór. Film opowiada historię dwojga ludzi – młodej piosenkarki Gretty, która przyjeżdża do Nowego Jorku razem ze swoim chłopakiem muzykiem i Dana Mulligana, producenta muzycznego, któremu los w ostatnim czasie bardzo nie sprzyja. Właśnie rozstał się z żoną i nie może porozumieć się z córką. Do tego wyrzucono go z pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga.

  1. W Hongkongu jest już jutro

Ruby – Amerykanka chińskiego pochodzenia, po raz pierwszy odwiedza Hongkong. Spotyka tam swojego rodaka Josha, który od kilku lat mieszka w Chinach. Spędzają niezapomniany wieczór i rok później wpadają na siebie przypadkiem na promie płynącym z Hongkongu do Kowloon. Zarówno ona, jak i on doskonale wiedzą, że nie są sobie obojętni. Problem tkwi w tym, że obydwoje mają już partnerów. Co więc zrobić? Czy podążą za szczęściem, czy zdecydują się zostać w bezpiecznym punkcie? Ha! Oczywiście, że wam tego nie zdradzę. Obejrzyjcie ten film. Wierzę, że się nie zawiedziecie.

  1. To skomplikowane

film to skomplikowane

Doskonała komedia nie tylko dla dojrzałych osób, choć o takich opowiada. Jane jest matką trójki dorosłych dzieci. Rozstała się z mężem. Na co dzień prowadzi restaurację i wiedzie raczej spokojne życie. Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy dzieci zamierzają ostatecznie opuścić rodzinne gniazdo, a były mąż poślubia młodszą od siebie kobietę. Jane czuje się zepchnięta na boczny tor, ale wkrótce na horyzoncie pojawia się architekt Adam. Jednocześnie Jane nawiązuje romans z byłym mężem. Jeśli dodam, że jedną z głównych ról gra Meryl Streep to mamy już sukces murowany!

 

 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.