Święto Kina Animowanego w Institut Francais

Święto Kina Animowanego (źródło: institutfrancais.pl)

Święto Kina Animowanego (źródło: institutfrancais.pl)

Lubicie kino francuskie? Ja uwielbiam! Nie tylko za cudowny język, ale i wspaniałe obrazy, które uwodzą swoim pięknem i niebanalnością. Francuskie historie są zawsze opowiadane w sposób niezwykły, poniekąd magiczny. Stanowią idealne oderwanie od codziennego życia, mimo iż do tego życia nawiązują. Dla miłośników kina francuskiego Instytut Francuski w Polsce przygotował nie lada gratkę… Święto Kina Animowanego, bo o nim mowa, w naszym kraju ma miejsce po raz pierwszy. Wydarzenie rozpoczęło się 18 października i potrawa do 25 października. Warto więc zarezerwować trochę czasu i udać się do Kina Iluzjon, w którym to filmy są i jeszcze będą wyświetlane.

Na co dokładnie możemy liczyć wybierając się na Święto Kina Animowanego? Na pewno na filmy dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na pewno na niezwykłe bogactwo i różnorodność animowanych obrazów.

W programie wydarzenia znajdziemy starannie wyselekcjonowane filmy, o których bez zająknięcia się możemy powiedzieć, że są jednymi z najlepszych. Wszyscy odwiedzający Kino Iluzjon będą mogli obejrzeć klasyczne filmy Michela Ocelota, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Poza nimi wszyscy miłośnicy kina francuskiego będą mogli zobaczyć cudowne dzieło Jeana Christophe’a Dessainta „Dzień wron” i wiele, wiele innych.

Jak na fankę francuskich obrazów filmowych, odwiedziłam już Kino Iluzjon i zobaczyłam kilka animowanych dzieł. Wrażenia? Jak najbardziej pozytywne. Jestem przekonana, że i wy będziecie zadowoleni. Wśród tak zróżnicowanych propozycji, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.