Skład i właściwości zdrowotne zielonej herbaty

Spośród wszystkich rodzajów herbat, to właśnie herbata zielona uchodzi za najzdrowszą. Można śmiało powiedzieć, że zielona herbata nie tylko doskonale smakuje, ale także pomaga zachować piękny wygląd i zdrowie.

zielona herbata

 

Buddyjscy mnisi twierdzą, że jest ona sekretem długiego i spokojnego życia. Jej skład chemiczny jest naprawdę imponujący. Herbata ta zawiera witaminy B1, B2, B5, C, K, E, PP, a także magnez, wapń, sód, żelazo, fosfor, mangan, krzem i jod. Mało kto wie, że regularne spożywanie zielonego napoju spowalnia starzenie, zwalcza stany zapalne i zapobiega chorobom nowotworowym. Zawarte w zielonej herbacie flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziałają zakrzepom krwi. Co więcej, zielona herbata obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca. Pobudza również działanie pęcherza moczowego, co przyczynia się do przyspieszenia wydalania toksyn z organizmu.

 

Co ciekawe napar z pierwszego parzenia działa pobudzająco i budzi do życia lepiej niż filiżanka mocnej kawy. Z kolei napar herbaty z drugiego parzenia działa uspokajająco i odprężająco.

Zielona herbata ma także zbawienny wpływ na naszą sylwetkę. Nie jest tajemnicą, że to właśnie ten rodzaj herbaty przyspiesza metabolizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii i wspomaga odchudzanie.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.